Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Put Gibi

C3NK

Bronz 5 Üye
Erik (Eski adı Dodo)
Kaplumbağam hareket etmiyor elime alıyorum boynu sallanıyor sarkıyor
ama canlı sürekli ağzını açıyor lütfen ne yapabilirim:(

Bir veterinere götürmeni tavsiye ediyorum...Bu arada geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda iyileşir...

kaplumbaganız ölmek üzereymiş gibi görünüyor, ne gibi bir hastalıgı varsa ilerlemiş malesef : (

bir an önce veterinere götürmeniz kendi alacagınız önlemlerden daha saglıklı olur.

Kaplumbaganız büyük ihtimalle akciğer enfeksiyonu,evet hastalığı malesef ilerlemiş pek yapacak bişey yok gibi görünüyor ama veteriner bilgisi de almayı unutmayın.

Sağolum dostlar ama Dodo öldü boynu sarktı elime alıyorum bynu acayip derecede sark tı
Bide dün sularını değiştirirken yem yiyodu sonra suya koydum düzgündü sonra bi delirme oldu sonra bi geldim öyle yatıyor boynunu sanki vücuduna sadece derisi bağlıyor:(:(:(:(

cok uzuldum gercekten..basiniz sagolsun!
ama boyle bi durumda paylasacak bu kadar cok insanin olmasi,ve herkesin birbirini anlayabiliyo olmasi da cok guzel. umarim bu duygu birazcik isinize yarar..
tekrar basiniz sagolsun

Dikkat!Aman dikkat edin kaplumbağanız kış uykusun yatmış olabilir.Isıtıcınız var mı?Uzun süredir olmadığım için kaplumbağalarınıza nasıl baktığınızı bilmiyorum ama anlatırsanız yardımcı olabilirim.Başta anlattıklarınız akciğer enfeksiyonu gibi duruyordu.Buyrun ilgili başlık:

https://www.sukaplumbagasi.com/forum/showthread.php?tid=148

Çok dikkatlice bakın , ayaklarının üzerinde bir kıpırdanma bir nefes alma var mı diye...Eğer varsa hemen haber verin kaplumbağanızı kurtaralım.

başın sağolsn arkadaşım benim de kapluşum ölmüştü üstelik hediye olarak gelmişti çok üzüldüm ama daha iki kapluşum var

Geri