Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Radyasyon

toprak2817

Bronz 3 Üye
Merhaba,Akvaryumun konumunu bir yıl önce kadar değiştirmiştim değişiklik yaptığım odada küçük ekran Tv mevcut akvaryuma yakın mesafede,1 buçuk kadar uzaklıkta hemen hemen.Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım Tv’nin radyasyon yayabileceği hayvana zararlı olabileceği konusunda uyardı beni.
açıkcası benim hiç aklıma gelmedi böyle bir durum,bilgimde yok.Bildiğim kadarıyla kullandığımız Uvb ampullerde zaten radyasyon var hayvan için de yararlı diye biliyorum Tv’nin odada yakın mesafede durması herhangi bir sıkıntı yaratmış olabilir mi hayvan için?

Hayır 1,5 metreden bir zararı olmaz. Bizim kullandığımız telefonların yarattığı etki dahi tv'den yüksek. Dediğin gibi uva ve uvb ampullerin verdiği radyasyon etkisi de güneşi simüle ediyor. O da bizim yaz ayları öğlen güneşine maruz kaldığımızdan yine az. Kaldı ki sürüngenler radyasyona karşı daha dayanıklı hayvanlar. Herhangi bir lezyon oluşumu olması durumunda daha hızlı iyileşiyor.

Geri