Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

rahatsız

Baybars

Bronz 3 Üye
Tosbiş akşam yemek yemedi. Suyun içinde ısıtıcının üzerinde gözleri kapalı duruyor. Birkaç kez rahatsız ettim sağ gözünü kapatma ihtiyacı olduğunu sanıyorum biraz yüzüp tekrar uyumaya veya dinlenmeye geçti. Gözüşiş değil gördüğüm kadarıyla. Malzemelerde tam. Suyunsıcaklığı 25 derece.

Birde ağzını açarken ses çıkıyor şapırtatma gibi. Sanki yapışkanlı gibi :(

Cvp: rahatsız

Su ısısını 28e cıkartmalısınız normalde alt kabukta pembelesme var mı akcıger enfeksıyonu baslangıcı belırtısı gıbı duruyor

Isıyı yükselttim. Pembeleşme yok gün içinde iyi idi nje olduise akşam üzeri oldu

Şuan daha dikkatli baktım hafif pembeleşme var. Diğer kapluşa bulaşırmı? Isı harici hemen bir tedaviye başlamalımıyım yoksa birkaç günde geçermi. Ne yapmam gerekiyorsa yardım lütfen. Ağzını açtıkça şapurtatma sesi geliyor. Çok üzülüyorum.

Birkaç lokma yedirdim sağ gözünü kapalı tutuyor zaman zaman açıyor. Tedavi hakkında yardım lütfen

Yarın sabahta durumu gözlemleyip devamı halinde veterinere göstermeyi öneririm.

Geçmiş olsun.
Bu arada şişlik yoksa göz enfeksiyonu yoktur sanıyorum. Ama bunuda takip etmeli.

28 sabit derecede dursun. şişlik yoksa bir ihtimal bir yere veya diğer kaplumbağanın tırnağı çarpmış olabilir. gözlemlemeye devam et. pembelik bulaşıcı değil ısıtıcıya yakın duruyorsa hayvan üşümüş.

Bugün biraz daha hareketli su 28 derece sabit. Umarım kendini toplar. 2 defa firar etti 25 gün aç susuz kaldı kurtuldu.

eczaneden gentagut damla al. o gözüne kuru alana çıktığında iki damla damlat. içinde bir şey varsa göz kenarından çıkar.

Bu üşütme için veya akciğer enfeksiyonu için ağızdan verilen bir ilaç şurup vs yokmu. Yardım lütfen

akciğer enfeksiyonuna dair bir belirti mi var ?

Yukarıda yazmıştım cem bey çok az alt kabukta pebelik gördüm. Ve ağzını açıyor şapurdatma sesi geliyordu ama bugün biraz rahat gibi. Yemeğinide yediö ancak genelde ısıtıcının üzerinde durmayı yeğliyor. 28 derece su ısısı ekipmanlar denk. Su üstünde kalma veya aşağı batma - yan yzme yok.

o zaman sadece üşümüş. akciğer enfeksiyonunda ilk veri genelde iştah kaybı ile birlikte kuru alanda durmaktır. bir kaç güne kendine gelir. ilk 3 gün bir yemine bir damla damlatıp ver. iştahı artmakla birlikte kırgınlığı da gider. geçmiş olsun.

Yukarıda yazmıştım cem bey. Alt kabuğunda çok hafif pembelik gördüm. ve ağzını açıyor nefes almak ister gibi. Dün ağızını açıp kapadığında şapurdatma sesi geliyordu. Şükür bugün yok. Yemeğinide yedi. Hareketlendide. Bugün sağ gözüne yakından baktım. Sanki çapak var gibi diğer kapluşun tırnağıda değmiş olabilir. Ama düne nazaran iyi. Kapamıyor sayılır. Şu andada güneşlenmeye çıktı kuru alana. Genelde ısıtıcının üzerinde duruyordu.

gentagut damla almalısın, eczanede satılıyor, ucuz bir şey. çapak dahi olsa damla göz içine girecek ve yumuşatacaktır. varsa mikrobu kıracaktır. bu her zaman lazım olacak bir ilaç. ben kenarda tutuyorum.

her eczanede bulunur fatih. zaten göz damlası dedin mi verdikleri ilk şey budur.

Geri