Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

rainbowda deri şişmesi ve sarkması

asi kız

Bordo Bereli
iyi günler benim küçük kaplumbağam rainbowun arka bacak boşluklarında şişlik hatta sarkma var ilk obezmi diye düşündüm ama diğerleirnden ötürü yaır aç kalıyor dedim nasıl obez olur dedim anlamadım yardımcı olursanız sevinirim[url=mailto:/ORYDJA][img]mailto:/ORYDJA.jpg[/url][/img]işte böyle görüntü net değil kusura bakmayın :(

Cvp: rainbowda deri şişmesi ve sarkması

hayvan iyi obez. buna verdiğin yemi azalt. gammarus verme. mümkün olduğunca yeşillik ver. akvaryumun ufak olmasının bir sebebide bu hayvana hareket edecek alan kalmadığı için enerjisini atamıyor. diğerlerinde bunun yarısı kadar bir yağlanma varsa onlar içinde yemi azalt.

abi haklısın tmm da bu hayvan diğerleri yüzünden % 80 hep aç kalmasına rağmen nasıl obez oluyor anlamadım?

Yemlemeyi ayarlayamıyorsan, farklı kaba alabilirsin yem verirken. Büyük saklama kapları satılıyor, taşıması da kolay oluyor onları. İstersen öyle bi dene...
Ben o büyük kabı hasta olduğunda kolay müdahale ediyim diye kullanıyorum mesela.. Akvaryumda yakalaması zor oluyo hem

ayarlayamadığımdan değil dayanamıyorum bakışlarına hepsinin fazldan veriyorum rainbowda yakalayamıyor yemi...kavrayamıyor ağzıyla kaçırıyor

Yem miktarini kesinlikle azaltmalısın, cem abinin dedigi gibi yuzecek alan olmadigi icin olmasi yuksek ihtimal birde tuzlu yiyecekler veriyor musun ? Bobrekle ilgili birsey olmasin.

Tam secemedim,ordaki ayak nerede?Eger fotoda gorunen yalnizca sarkma ise; benim Tonton'da bile o kadar sarkma yok. (ki benimki kadar sisman ve uzuvlari iri olani gormedim)Baska faktor olabilir. Bi de kafasi ve kafasinin yanlari normal mi yoksa buyuk ve sis mi?

alisarp tuzlu kesinlikle vermiyorum berrak oralarıda şiş iyice obez omuş cem abi öyle dedi ama yinede rahatlıkla sokup çıkarıyor kafasını sonuna kadar zorlanmadan...

bölgesel kilolar aynı analarına çekmişler :)bana yani :)

e her zaman ciddi ve suratsız insanlar mı olsun azda benim gibi deliler olsunki ortam şenlensin :)

Geri