Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

RES'ten zor bakılan balık

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Sizce RES'ten veya herhangi bir kaplumbağa türünden daha zor bakılan bir balık var mı ? Biraz araştırıyorum Flowerhorn falan bakanlar var çok zor diye yakınıp duruyorlar.

Ben açıkçası bir balık türünün res'ten daha zor bakılacağına inanmıyorum. Hepçil, Saldırgan , Kalın cam zorunluluğu yemler uvb'sidir vs vs... 

Sizler Ne Dersiniz ?

Kaplumbağa bakimi zor degil. Balık ayrı bir dünya . Sen su değişiminden ölen kaplumbağa duydun mu. Yada hava motoru çalışmadı diye. Kaplumbağa daha stabil hayvan.Deniz akvaryumlarını yazmıyorum bile. Haftalık yapılacaklar periyodu var. Milimle bakteri veriyorsun akvaryuma. Bakim derken masraf yönünden mi , yoksa ilgi yönünden mi ? 3 -4 cm L serisi vatoz 300 tl. Diskus gene aynı şekilde. Ölümde 1-2 tane olmaz . Bi hastalık gelir 3000-6000 çöpe gider.

Direk balık adı istiyorsan piranayi araştır. Düzgün pirana sürüsüne kuru yem yediremezsin. Canlı balık , fare veya kilo ile hamsi alıp temizleyip , kılcıklarını cikariyorsun, saf et kısmı kalana kadar temizliyorsun. Bununla besliyorsun. İnsanlar kendileri icin bile boyle uğraşmaz. Arowana'da öyledir.

Cvp: RE: RES'ten zor bakılan balık

Gastamonulu' Alıntı:
Kaplumbağa bakimi zor degil. Balık ayrı bir dünya . Sen su değişiminden ölen kaplumbağa duydun mu. Yada hava motoru çalışmadı diye. Kaplumbağa daha stabil hayvan.Deniz akvaryumlarını yazmıyorum bile. Haftalık yapılacaklar periyodu var. Milimle bakteri veriyorsun akvaryuma. Bakim derken masraf yönünden mi , yoksa ilgi yönünden mi ? 3 -4 cm L serisi vatoz 300 tl. Diskus gene aynı şekilde. Ölümde 1-2 tane olmaz . Bi hastalık gelir 3000-6000 çöpe gider.

Direk balık adı istiyorsan piranayi araştır. Düzgün pirana sürüsüne kuru yem yediremezsin. Canlı balık , fare veya kilo ile hamsi alıp temizleyip , kılcıklarını cikariyorsun, saf et kısmı kalana kadar temizliyorsun. Bununla besliyorsun. İnsanlar kendileri icin bile boyle uğraşmaz. Arowana'da öyledir.

Hmm. Pirana'nın masrafı hakkında bilgim var birazda olsa yalnız bu hayvanları o kadar fazla kişi besliyor ki artık basit bur durum hali oluşuyor insanın kafasında tabi beslemek var beslemek var oda ayrı bir konu fakat benim anlamadığım konu FH veya Astronot haricinde bu balıkların aptallığı bariz ortada gibi.. Tuzlu su akvaryumlarında ki masrafı biliyorum ona pek girmem açıkcası fakat kaplumbağa veya biraz ayrı bir durum olacak ama sürüngen diye bahsediyim gecko tarzı türler daha bir ilgili sanki sahibine karsı.. Yani sadece görsellik için bir akvaryum kurmak bana enteresan geliyor. Dediğin gibi onca masraf onca emek çaba tabi yinede herkesin kendi tercihi..

Bu arada hazır yakalamışken sorayım özel mesajda sıkıntı olduğu için soramadım şakir ne durumda ? Birde nereden almıştınız siz onu ?

Şakir iyi , softshelller cok yer derlerdi inanmazdim. Su an sabah 10sticks 3karides , gece aynı gidiyor. Obezlikte yok ???? Akvaryumun sıkıntısı bunu vermezsem balıklara yöneliyor. Tokatta üni okuyorum. Buradan aldım. Genelde softshell geliyor ayda 1 buraya. Ticari bir urun olmasını istemedigimden yazmıyorum. Ama gelirse sana yazarım .

Cvp: RE: RES'ten zor bakılan balık

Gastamonulu' Alıntı:
Şakir iyi , softshelller cok yer derlerdi inanmazdim. Su an sabah 10sticks 3karides , gece aynı gidiyor. Obezlikte yok ???? Akvaryumun sıkıntısı bunu vermezsem balıklara yöneliyor. Tokatta üni okuyorum. Buradan aldım. Genelde softshell geliyor ayda 1 buraya. Ticari bir urun olmasını idtemedigimden yazmıyorum. Ama gelirse sana yazarım .

Hay maşallah :D haberini bekliyorum çok memnun olurum :)

Cvp: RES'ten zor bakılan balık

Çitlembik0216' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Sizce RES'ten veya herhangi bir kaplumbağa türünden daha zor bakılan bir balık var mı ? Biraz araştırıyorum Flowerhorn falan bakanlar var çok zor diye yakınıp duruyorlar.

Ben açıkçası bir balık türünün res'ten daha zor bakılacağına inanmıyorum. Hepçil, Saldırgan , Kalın cam zorunluluğu yemler uvb'sidir vs vs... 

Sizler Ne Dersiniz ?

Discus üretimi...

Tost' Alıntı:
Çitlembik0216' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Sizler Ne Dersiniz ?

Discus üretimi...

Üretime girecek olursak var mı kaplumbağa üretebilecek bir delikanlı ? :)

Çitlembik0216' Alıntı:
Tost' Alıntı:
Discus üretimi...

Kaplumbağa üretimi kolaydır. AYrıca yukarıdaki mesajlarda da bahsedildiği gibi balık solungaç solunumu yapar, kaplumlar ise akciğerlidir. 

Ben üretim derken üremesinden bahsetmiştim. Bazı Amazon balıklarının üremesi için ortam koşullarının çok hassas ayarlanması gerekebilir.  :)

Bunlardan daha zoru da var, mesela deniz akvaryumu kurup bakımını ve içindeki canlıların yaşamını sürdürebilmek.  :D

Tost' Alıntı:
Çitlembik0216' Alıntı:

Kaplumbağa üretimi kolaydır. AYrıca yukarıdaki mesajlarda da bahsedildiği gibi balık solungaç solunumu yapar, kaplumlar ise akciğerlidir. 

Ben üretim derken üremesinden bahsetmiştim. Bazı Amazon balıklarının üremesi için ortam koşullarının çok hassas ayarlanması gerekebilir.  :)

Bunlardan daha zoru da var, mesela deniz akvaryumu kurup bakımını ve içindeki canlıların yaşamını sürdürebilmek.  :D

Bu discuss'u çok küçümsemişim ben :D sizden sonra biraz okudumda gerçekten dediğiniz kadar varmış :)

Çitlembik0216' Alıntı:
Tost' Alıntı:

Bu discuss'u çok küçümsemişim ben :D sizden sonra biraz okudumda gerçekten dediğiniz kadar varmış :)

:D

Doktora yaparken, mesai arkadaşımın doktora tezi (Türkiyede ilk) discus üretimiydi. Neler çektiğini ben biliyorum  :D :D :D

Türkiye dışı özellikle tropikalden tutup deniz canlılarına kadar sistemde o bölgelere ait uygun sistem gerekiyor. Üretmede ise bu daha hassas ayarlar istiyor. Üreme yapacağı alandan su ısı dengesine varana kadar.

Misal balıktan hatırladığım japonlar canlı bitki yapraklarına yumurtluyor. İşlem bitincede hemen yemeye başlıyorlar.

Ayrı bir akvaryumda bu iş zahmetli oluyor. Ben kendi akvaryumlarında yumurtlamayı yaptırıp erkekler dölledikten sonra bitkileri maşrapa ile başka akvaryuma almıştım. Bu şekilde yumurtaların döllenme oranı yüksek ama adet az oluyordu.

Geri