Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

>>>Rıfkı Ve Rıfkıye<<<

barkim

Bronz 3 Üye
[attachment=193] Bu Resimdeki Rıfkı İşte Kabuğunda Küçük Bir Beyazlık Var Bunun Dedeni Nedir?

O beyazlık nedir bilmiyorum ama mantar olabilir çünkü resim hem büyük hemdebulanık olduğu için karar veremedim.
Kaplumbağalarınızda çok tatlı gözüküyorlar. Onları sanırım kaplumbağa bahçesinde besliyorsunuz.. Fakat bunun kaplumbağalarınızın açısından iyi olmadığını biliyorsunuzdur.
Onlara ve size ömür boyu sağlıklar.

Resimler bulanık ve ışık parlaması olduğu için bir şey söylemek inanın mümkün değil.

Ancak bu ölüm kaplarında her zaman her şey olabilir. Bu güzel kapluşlara ölüm kabında yazık etmeyin derim. Tabii bu dilekte bulunurken maliyeti gözardı etmediğimi belirtmek isterim.

Ben kendi akvaryumumu özel yaptırdım. Boş bir masam vardı onun üzerine göre oldu 80x60x45 boyutlarında bana UVB lambası, filtresi, florasantları, ısıtıcısı v.s. 350.- YTL gibi mal oldu. Yemleri 1 lt lik büyük boylardan aldığım için belki ilk başta 350 YTL vermek zor oldu ama uzun vadede yemler ucuza geldi. Birde küçük bir akvaryumum var oda bana 200 YTL gibi mal oldu.

Kısaca söylemek istediğim alacağınız akvaryuma ve içine koyacağınız malzemenin fiyatları ile doğru orantılı. Bir rakam vermek mümkün değil. Ancak tahmini olarak en az 150 YTL gibi bir masraf yapabilirsiniz. Çok da büyük olmamasına rağmen ben bu güne kadar 7-8 ayda 1.000 YTL üzerinde bir masraf yaptım.

Ama Benim Bu Kadar Para Bulmam Mümkün Değil Yardım Etseniz Benim Kaluşlarada Bir Akvaryum Alsanız Yoksa Ölcekler:(:(:(

Lenin doğru söylüyor. :)

Ben bir sorumluluğun altına ileride doğacak masrafları hesaplamadan girmemeyi öğrendim.

--özür dilerim mesajı düzeltme yapmak için silmiştim, hızlı düzeltme fonksyonu bozuk forumun çalışmıyor**

Bana 50cmlik akvaryum, içnde atman filtre ısıtıcı taş kuru alan..vs.. derken 150 ytl ye mal oldu..
Ama daha küçük akvaryumlar var ucuza. İçine filtre ve ısıtıcının sığabileceği, 30cm lik akvaryumlar 30-40ytl di. Ucuz bi ısıtıcı ve filtre alarak 60 ytl ye en azından şimdilik yaşaması için ortam hazırlayabilirsin. Ama büyüdüğü zaman daha büyük bi akvaryum alman gerekicek.. O sürede para biriktirebilirsin.. Kış aylarını kapta geçirmesinden iyidir..

Lenin' Alıntı:
--özür dilerim mesajı düzeltme yapmak için silmiştim, hızlı düzeltme fonksyonu bozuk forumun çalışmıyor**

Bana 50cmlik akvaryum, içnde atman filtre ısıtıcı taş kuru alan..vs.. derken 150 ytl ye mal oldu..
Ama daha küçük akvaryumlar var ucuza. İçine filtre ve ısıtıcının sığabileceği, 30cm lik akvaryumlar 30-40ytl di. Ucuz bi ısıtıcı ve filtre alarak 60 ytl ye en azından şimdilik yaşaması için ortam hazırlayabilirsin. Ama büyüdüğü zaman daha büyük bi akvaryum alman gerekicek.. O sürede para biriktirebilirsin.. Kış aylarını kapta geçirmesinden iyidir..

oldscout' Alıntı:
Lenin doğru söylüyor. :)

Ben bir sorumluluğun altına ileride doğacak masrafları hesaplamadan girmemeyi öğrendim.

Lenin sanırım şimdi oldu. Postalar sıraya girdi :)

2. el akvaryumlara bak.. 30 ytl ye bile akvaryum var. İçine koyucağın bi ısıtıcıyla filtre ile minimum sevıyede bişey hazırlayabilirsin.. Pazarlıkta yaparsın.. 50 60 ytl ye mal olur.
Ayrıca, alınma ama, zaten ekonomik kriz, yapılan zamlar..vs millet geçimini zor sağlıyorken, kendi kaplumbağalarına anca yetiyorken, seninkilerin masrafını kimse üstlenmez o konuda ümitlenme bence hiç.. Yani ona güvenip burdan yardım bekleme demek istiyorum, para biriktirmeye başlasan iyi edersin..

atman filtre ısıtıcı lamba ve 60 cm lik akvaryum 120 ytl tuttu bnm

2 ay çok uzun bir süre.Yem yemeleri gerekir ama sanırım onlar için yolunda olmayan durumlar var.Ortama alışması pek uzun sürmez aslında yani yem yememe süresi en fazla 2 hafta falan olur normalde.Ama onlara güzel bir akvaryum kurmalısınız.Hem daha çok küçükler.Gelişmeleri için vitamin ağırlıklı daha çok yem yemeleri gerekir diye düşünüyorum.

Otuz.com'dan Şimdi Baktım;
Akvaryum:44,68
Isıtıcı:24.50
Filtre:15.00
= 84.18 TL

Geri