Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Rıfkının akvaryumu , Yorumlarınızı ve önerilernizi bekliyorum.

TörtılRıfkı

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar forumdan aldığım yardımlar sayesinde yeni kayıt oldum , benim bi tane tosbağam var adı Rıfkı.

[IMG]mailto:/ztalgk.jpg

şu anda bir kuru alanım ve ışıgım yok en kısa sürede bunları ve renkli taşlarıda kaldıracagım yerine silisti yanlış telaffuz etmiyeyim işte o kumdan alacagım 0,7 kalınlıgında olanından.[IMG]mailto:/29n813d.jpg

buda rıfkı:
[IMG]mailto:/14lmuf8.jpg

yeterli bir filtrem var en azından öyle düşünüyorum .

penn plax almayı planlıyorum nerede bulurum yardım , önerilerinizi bekliyorum.

TörtılRıfkı' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar forumdan aldığım yardımlar sayesinde yeni kayıt oldum , benim bi tane tosbağam var adı Rıfkı.
buda rıfkı:
[IMG]mailto:/ztalgk.jpg

şu anda bir kuru alanım ve ışıgım yok en kısa sürede bunları ve renkli taşlarıda kaldıracagım yerine silisti yanlış telaffuz etmiyeyim işte o kumdan alacagım 0,7 kalınlıgında olanından.[IMG]mailto:/29n813d.jpg

[IMG]mailto:/14lmuf8.jpg

yeterli bir filtrem var en azından öyle düşünüyorum .

penn plax almayı planlıyorum nerede bulurum yardım , önerilerinizi bekliyorum.

Cvp: Rıfkının akvaryumu , Yorumlarınızı ve önerilernizi bekliyorum.

foruma hoş geldin kadir. penn plax ile ilgili burada bir şeyler var. ölçülerine ve ek ayaklarla max 30 cm yüksekliğe çıkanları tercih et.
http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=penn+plax&gclid=CKHYuMacnLsCFQMHwwod7zoACw&keyword=penn%20plax&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
bazı petshoplarda da bulabilirsin genelde avm deki petshoplarda bulma olasılığın var.

taşları şimdiden çıkar. salınımdan ve aralara giren pisliklerden ne kadar çabuk kurtulursan o kadar iyidir. hayvan filtreye çıkacak kadar ufak. bu sebeple filtreyi dik konuma alıp suyu hayvan tepesine çıktığında kafa dışarda vücut içerde olacak şekilde yükseltirsen daha sağlıklı olacaktır. filtrenin ucundaki tıpayı çıkarabiliyorsan çıkar. böylece sirkülasyon dairesel olarak dönecek ve kiri filtreye doğru itecektir.

ısıtıcının markasını bilmiyorum eğer dik konumlandırılan tipse onu da üstü su üstünde kalacak şekilde konumlandır. üstünde kablo tarafına doğru bir çizgi vardır bu çizgi altına inmemelidir. ısıtıcılar iki türlüdür. biri tam batar diğeri üst plastik kısmı su üstünde duracak şekilde konumlandırılır. taşların bir sakıncası da tüpün camını kırma ihtimalidir. ısıtıcı ile uğraşırken fişini çekip soğumasını beklemen sıcakken ve çalışırken çıkarman camı patlatır.

yalnız renkli taş önermiyoruz. renkli taşları bence hemen çıkart hatta o taşların bulunduğu kısmı sadece silis kum yap daha iyi olur. renkli taşlar salınım yaptığı için zarar veriyor. zaten bunu arkadaşlar bi çok yerde dile getirmişlerdi. onun dışında kuru alan bu hayvanlarda bence şart biran önce kuru alanıda yapman dileğiyle. birde su seviyesini biraz yükselt kuru alan yapınca çünkü hayvanlar dalıp yüzmeyi seviyor.

yardımlarınız için teşekkür ediyorum :) .

mailto:/urun_detay.aspx?urn=12140&ad=penn-plax-kaplumbaga-adasi&kat=157
Aranılan ürün bu sanırım.

Taşları çıkartınca suyu yükseltene kadar kumu koymaya gerek yok. Boşuna su alanı daralmasın. Kuru alan ve ısıtma lambası şu an en acil olanlar.

Geri