Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Rocky'nin Su Kaplumbağaları

annie

Elmas 3 Üye
1976 yılında vizyona giren Rocky serisinin ilk filminden bir kare :)
Her ne kadar şartları iyi olmasada günümüzde hala plastik kap kullananları düşünürsek büyük örnek :))
mailto:/zm586O.jpg

Cvp: Rocky'nin Su Kaplumbağaları

1976'daki evcil hayvan ürünlerinde kullanılan teknoloji,bu ürünlere gösterilen ilgi ve Rocky'nin içinde bulunduğu ekonomik imkanlar göz önünde bulundurulduğunda kaplumbağalarına gösterdiği ilgi oldukça sempati yaratmıştı.

Tabi senaristin bu ayrıntıyı bu yüzden kullandığını da unutmamak gerek.

Ama eşinin de petshopta çalışması algıyı çeşitlendiriyor ve buda hikayenin kalitesini gösteren detaylardan biri bence.Evinin kokmasıda akvaryum suyundan olsa gerek.Seti yaşamaya başladım :))

Dönemin insanları için ilham kaynağı olduğunu söylemek yanlış olmaz.Özel bir hikayeydi.

7 Dalda Oscar Adayı
5 Dalda Altın Küre Adayı
5 Dalda Bafta Adayı

Bir de Bill Conti'nin yaptığı soundtrack'ler filmin tamamiyle izleycinin ruhuna işlemesine sebep oldu.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MR6FXpaECY8[/video]

Sanırım bu akşam tekrar izleyeceğim :smile:

Motivasyon filmleri arasında gelmiş geçmiş hatta belkide gelecek ilk 5 film arasında yerini garantilemiş bir seri.Dün tekrar başladım seriye zaten ordan esinlenip yazdım konuyu :)

Bence insanlar su kaplumbağalarını beslemeleri konusunda bilinçlendirilmeliler ya da hiç beslememeliler... :(

Bu nedenle buradayız Abdullah :)

yeğenlerim jackie chan'in bir filmini izlerken dikkatimi çekti. dadılık yaptığı çocuklardan birinin resi vardı. film boyunca kaplumbağa elden ele hatta kum havuzunda dolaşıyordu. suya değdiğini hiç görmedim.

bu anlamda rocky filmindekiler daha şanslı. bir de 70'li yıllar. bizim ülkemizde dahi akvaryum bilinci 10 sene ötesinde yoktu. kıytırık kaplarda cebelleşiyordu hayvanlar. çok şükür şimdi bilinçlenme ve yem, ekipman her üründe temin edilebiliyor.

Abi o dediğin filmi hatırlar gibiyim ama hangi yıla ait açıkçası bilmiyorum.Bu arada Rocky filminde dikkatimi çeken ufak ayrıntılardan biride petshop sahnesinde yemlerin bulunduğu rafta ki tetra marka ürünler.Buda Almanların bu konuda öncü olduğunu işaret ediyor aslında.Tabi şuan ki pet sanayi piyasası hala öylemi bilemiyorum.

evet almanlar bu konuda öncü hatta pet işi ile ilgili malzemelerin hepsinde. ondan sonra amerika ve ingiltere piyasaya girdi. bugün kalite bazında üçü en önde yarışıyor. amerikadan geliş masrafları avrupada zayıf kalmasını sağladı. sonrasında çin ve avrupada açtıkları fabrikalarla pazarda pay sahibi oldular. böyle olunca alman grubuda çine yöneldi. çinlilere öğrettiler şimdi çinde piyasada yer edindi.

hagen amerikan malı italyan fluvali satın aldı. mesela. türkiyede fazla tanınmıyor fakat önde gelen büyük firmalardandır.

Türkiye de yeni bir pazar politikası uygulansa artık ne güzel olurdu.Bizim yatırımcılarımız taze sektörlere kuşkuyla baktığı sürece yabancılar Türkiye pazarını herzaman istismar etmeye devam edecek.Girişimcilik Almanların kanında var.15 dolarlık uvbye 65 lira vermeye şartlanmışız abi yapacak birşey yok.

Geri