Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

RS Electrical 300w Isıtıcı

muros

Gümüş 2 Üye
merhaba arkadaşlar dün akvaryum siparişim geldi 64 litre civarı şimdi ısıtıcı 22 derecede serit derece 27 28 derce civarı ve civalı termometrede 29 derecede acaba ısıtıcı çok mu fazla geldi 300w ve de galiba civalı termometre daha doğru heralde onun için ısıtıcıyı biraz daha kısıp 28 e sabitleyim yoksa bu iyimi ama elimi vurunca bana su soğuk gibi geldi acaba dereceler bozuk olabilir mi?

Cvp: rs electrical 300w ısıtıcı

Bence sıcaklık gayet normal düşürmenize gerek yok:) Eviniz sıcaksa ısıtıcının 22 derecesi 28-29 dereceye denk gelebiliyor :)

Bu kadar fazla sapma olmaması gerekir bence, ürün arızalı büyük ihtimal. Normalde 1 - 3 derece arası sapmalar olabilir ama 6 - 7 derece çok fazla :)

Eviniz kaç derece peki? Eviniz çok sıcaksa bu durum olabilir bence :)

evde 23 24 derece şimdi ısıtıcıyı 26 dereceye ayarladım şerit derece 28 29 derece civarında civalı derece ise 30 31 derece şimdi elimi batırdım su ılık geldi 22 derecedeyken bana çok soğuk gelmişti böyle kalsın diyorum ben peki arkadaşlar hangisi doğruyu gösterir şerit dersece mi civalı derece mi ?

ve de tospişim şimdi su ılık olunca biraz daha hareketlendi gibi soğukken ısıtıcının yanında duruyotdu şimdi akvaryumun her yerinde dolaşıyor.

Tamam o zaman sorun yok. Yavru tospikler için suyun 29-30 derece arasında olması idealdir.

yarın 1 tospiş daha almayı düşünüyorum bu tospişimi aldığım yerden orası çok iyi bakıyordu adlarını ne koysam acaba daha koymamıştım :)

ninja turtle'lardan birinin adını koyabilsiniz,ben ve Yeşim hanım öyle yaptık :D

Evet, Leonardo ve Donatello :D Ninjalardan sevdiğiniz bir karakter varsa onun ismini koyabilirsiniz :)

saolun da ben daha çok Türkçe isim koymayı düşünüyorum.

Türkçe ya da yabancı farketmez. Sevdiğiniz bir karakterin ya da hoşlandığınız bir isim varsa onu koyabilirsiniz.

buldum galiba Hüso ile Sülo ya ne dersiniz :D

isimleri tmm dır Hüso ve Sülo :D

Geri