Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sabah 12 gece 12 beslenme düzeni

EMREGUZELAY

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar kaplumbağama gece 12 gündüz 12 yem veriyorum.Karides, turtle sıck , ve her hafta perşembe günü gece yemeğine vitamin damlatıyorum.Sizce düzgün bir beslenme şekli mi?

Tüm yemleri sabahleyın verirseniz sindirmesi daha kolay olur.Geceleri uyudukları için eritmesi daha problemli oluyor...

o zaman şöyle yapayım. turtle sıck yemini sabahları vereyim, o tüm yem karidesi gece vereyim.Vitamini 7 gün ara ile vermem sizce iyi mi ?

Neden her gün aynı yemleri aynı şekilde vermek istediğinizi anlamadım?
Karides ek yem unutmayın hergün verilmemesi gerekiyor.Yavru kaplumbağlarda daha sık aralıklarla verebilirsiniz.

Karidesi 2 günde bir kullanırsanız daha iyi olur.

akvaryumcu günde 2 tane verebilirsin dedi bende ona göre ayarladım öğlen 12 de 1 tane karides 1 tane turtle sıck veriyorum gecede aynı şekilde

Akvaryumcu ne diyosa sen tam tersini yap bosver onları :) Kaplumbaganın kafasına bak boynunu saymadan sadece kafasının boyutu hacmi ne kadarsa o kadar yem ver. 2 tane 3 tane diye belli bir sayısı yok bunun kaplumbağanın kafası büyüklüğünde olacak verdigin yemlerin toplamı ve bunu günde 1 sefer vermeni tavsiye ederim o da gece değil gündüz.

Geri