Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sağlam bir kuru alan yapmak istiyorum...

RE: kuru alan ?

ozaman benim hemen vantuzları değiştirip daha sonrada biraz kuru alanamı büyültmem lazım. Teşekkürler.

Ben teşekkür ederim. Yenilerini aldığınızda sorun azalacaktır kuru alan ile akvaryum camı arasına vantuzların bir kısmını sıkıştırarak da sabit durmasına katkı sağlayabilirsiniz illa kuru alanınızı genişletmenize gerek yok yani. Tabi büyütme imkanınız varsa daha iyi olur.

yani benimki biraz küçük ,şimdi kuru alanı köşelere yakınlaştırmaya çalışacağım.

Size kuru alanımı göstereyim.Kusura bakmayın daha önce çekmeyi unuttum.

mailto:/img188/8562/gizmo006.jpg

bu vantuzları pet shopta bulabilir miyim?
gizemli_kiz19' Alıntı:
Reklamcıların kullandığı plastikler var.Resim çantalarımız da onlardan yapılıyor. Onlardan bulup akvaryumun içine sıkışacak şekilde kesebilirsiniz ve kestikten sonra vantuzları o oluklara takabilirsiniz.Çok kullanışlı oluyor.Gofret üstündeki her şeyi atıyor ama yinede yıkılmadı ayakta kuru alanım :D

ya nerden bulabilirim o plastiklerden yoksa resim çantamı parçalıyım mı?

Genelde şu 1 milyoncularda oluyor bu vantuzlardan paketin içinde 10 tane felan oluyor :D ama heralde pet shoplarda da vardır.

Evet diğeri şekerin akvaryumu ama şekerin boyu gofretten daha büyük.
Kendi resim dosyanızı parçalamayın.Gidip kırtasiyeden en küçük boy olanından üstü resimsizlerden bir tane alın.vantuzları akvaryumcudan aldım.Her balık satan yerde var.

kullandığın vantuz askılı dimi?
askılı değilse nasıl tutturdun o plastiği?

Kullandığım vantuzlar filtrelerin arkalarında bulunan vantuzlar.İçleri oyuk.çiçeklerin falan takıldığı vantuzlardan.

Geri