Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sahiplendirme: 9 Yaşında Sarı Karınlı Su Kaplumbağası

Kürşat

Yeni Üye
Merhaba, yurtdışına taşınacağımızdan dolayı 9 yaşında sarı karınlı su kaplumbağamızı sahiplendirmek istiyoruz. Yaklaşık 20 cm boyunda. Cinsiyeti tahminlerimize göre dişi ama bu konuda profesyonel bir görüş almadık. Kaplumbağanın akvaryumu kendisine artık küçük gelmektedir. Bu yüzden sahiplenecek kişi uygun akvaryumu yada bahçeli evi varsa havuzunu kendisi temin etmelidir. Kaplumbağanın fotoğraflarını buraya ekliyorum. Konum: Tuzla, ISTANBUL

Ekli dosyalar

• kaplumbaga_2.JPG
    kaplumbaga_2.JPG
    844.5 KB · Görüntüleme: 41
  • kaplumbaga.JPG
    kaplumbaga.JPG
    664.7 KB · Görüntüleme: 42
  • kaplumbaga_9.JPG
    kaplumbaga_9.JPG
    718.8 KB · Görüntüleme: 37
  • kaplumbaga_8.JPG
    kaplumbaga_8.JPG
    695.5 KB · Görüntüleme: 37
  • kaplumbaga_7.JPG
    kaplumbaga_7.JPG
    893.8 KB · Görüntüleme: 37
  • kaplumbaga_6.JPG
    kaplumbaga_6.JPG
    763.5 KB · Görüntüleme: 40
  • kaplumbaga_5.JPG
    kaplumbaga_5.JPG
    973 KB · Görüntüleme: 39
  • kaplumbaga_4.JPG
    kaplumbaga_4.JPG
    673.4 KB · Görüntüleme: 39
  • kaplumbaga_3.JPG
    kaplumbaga_3.JPG
    818 KB · Görüntüleme: 40
Hayvan yellow belly. Cinsiyet dişi.

Hayvana eczaneden devit marka damla alıp haftada iki kez kabuğuna sürüp yarım saat kuru yerde bekletin kalanı peçete ile silip akvaryuma alın.

Yoğun plaka katmanı yüzünden kabukta şekil bozukluğu oluşmuş.

15 cm kabuk boyunda yaşına göre biraz ufak kalmış.

Hayvan yellow belly. Cinsiyet dişi.

Hayvana eczaneden devit marka damla alıp haftada iki kez kabuğuna sürüp yarım saat kuru yerde bekletin kalanı peçete ile silip akvaryuma alın.

Yoğun plaka katmanı yüzünden kabukta şekil bozukluğu oluşmuş.

15 cm kabuk boyunda yaşına göre biraz ufak kalmış.
Cem bey dediğiniz bakımlara başladım. Eğer kaplumbağam sahiplenilmez ise İstanbul, Yalova, Kocaeli illerinde kaplumbağamı salıverebileceğim bir doğal yaşam alanı biliyor musunuz?

Malesef o bölgeler konusunda bilgim yok. Kocaeli civarı sulak yerler var. İstanbulda olan yerler riskli her yere bina dikiyorlar. Bugün dere göl olan yeri yarın düzleyebilirler.

Bu hayvan reslere göre uysal bulunduğu habitata resler gibi zarar vermez.

Malesef o bölgeler konusunda bilgim yok. Kocaeli civarı sulak yerler var. İstanbulda olan yerler riskli her yere bina dikiyorlar. Bugün dere göl olan yeri yarın düzleyebilirler.

Bu hayvan reslere göre uysal bulunduğu habitata resler gibi zarar vermez.
Emirgan korusunda kaplumbağaların yaşadığı bir büyük bir gölet varmış. Fotoğraflara baktım. Res ve çizgili dere kaplumbağaları bir arada yaşıyorlar görünüyor. Yellow belly görmedim kendim gibi kontrol edeceğim. Res lerle aynı ortamda yaşaması hayvanım için sorun olur mu?

Parktakikaplumbağalar ile ilgili haber linki: https://www.trthaber.com/foto-galer...aplar-ve-su-kaplumbagalari/56964/sayfa-7.html

Resle uyumları var. Resin alt türü zaten. Olur.

Sahiplenmek isterim bemdede 8 yaşında var. Resim video ekliyorum. Telefonum 05364929181

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240818_233232_Photos.jpg
    Screenshot_20240818_233232_Photos.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 8
Merhaba, yurtdışına taşınacağımızdan dolayı 9 yaşında sarı karınlı su kaplumbağamızı sahiplendirmek istiyoruz. Yaklaşık 20 cm boyunda. Cinsiyeti tahminlerimize göre dişi ama bu konuda profesyonel bir görüş almadık. Kaplumbağanın akvaryumu kendisine artık küçük gelmektedir. Bu yüzden sahiplenecek kişi uygun akvaryumu yada bahçeli evi varsa havuzunu kendisi temin etmelidir. Kaplumbağanın fotoğraflarını buraya ekliyorum. Konum: Tuzla, ISTANBUL
Sahiplenmediyse sahiplenebilirim iletişim numarası yazarsanız

Geri