Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

SAHİPLENDİRME

Lacivert

Yeni Üye
Merhabalar
2 senelık kaplumbaga bakan bırısıyım foruma cok takılmasamda zamanında cok destek aldım.2 tane kaplusa bakıyorum bugun sureklı gıttıgımız bır kafenın bahcesınde kaplumbaga bulduk daha dogrusu kafe sahıbı kaplumbaga baktıgımo bıldugı ıcın benı aradı kafedekı cocuklar baya hırpalamıs oyun oynadıgını sanarak korkmus epey benım 2 tane var buyuk sayılırlar akvaryumum onlara dar gelıyor bırde bunu bakamam malesef orada olumede bırakmak ıstemedım sımdılık bı kapda bakıyorum sanırım dısı ve 3 yasında gıbı ılgılenen varsa sahıplendırmek ıstıyorum epey guclu bır bır kaplus sahıplendıre bılırsek cok ıyı olur sımdıden yardım edecek arkadaslara tesekkur ederım. Yer istanbul kağıthane.

mailto:/gonqgQ.jpg

mailto:/PMp0ZQ.jpg

Cem Bey, konuyu sahiplendirme'nin altina tasir misiniz, burda gozden kacmasin.

Cok tatli ve epey hirpalamislar gercekten.Sus havuzlari bitti, simdi de kafeler mi basladi hayvanlari atmak icin.

Umarim bir sahip cikar zavalliya.Almakla buyuk sevap islemissiniz. Biraksaniz kesin ya cocuklarin elinde yada susuzluktan ölürdü

Bir de hangi sehir belirtmemissiniz.Hatta Cem Bey, konuya eklerse cok iyi olur

Cvp: SAHİPLENDİRME

Unutmuşum onu İstanbul/Kağıthane de yaşıyorum.Epey korkmuş benimkilerin yanına koyayım dedim biraz anlaşamadılalr kavga ettiler sanırım ayırdım bende kaba koydum tekrar şuanlık iyi yemde yedi biraz yarın idarelik ısıtıcı bulucam üşemesin umarım biri sahiplenir

Korkmaz mi, zavalli. Sizin akvaryum kac litre? Diger 2 tanenin cinsiyeti ne? Ben de Sisli'deyim, ama gecen ay 3.yu sahiplendim ve yer kalmadi. Yalniz ilk geldiginde cok isirgandi, benim cocuklari bacagindan yakalayip cekistiriyordu yok yere.Ama zamanla alisip, o huylarini birakti.Simdi yalnizca beni isiriyor =) Oyuzden acaba suya atip, bir sure bekleseniz mi?Tabi basinda durma sansiniz varsa.Arada meraktan ufak tefek isirmalar olabiliyor

Hayvan kaç gündür dışarıda durmuş. kendini adapte etmiştir bu sebeple ortam havası uygun ısıda ise ısıtıcıya gerek yok. Kaba koyacağın ısıtıcıyı kırar üstelik. Sadece su olduğu ısıda sabit dursun. Sıcak yada soğuk su ekleme.

Akvaryum ömürlük olsaydı sorun çıkmazdı. Dar alanın getirdiği stress hayvana tepki göstermelerine neden olacaktır.

Cvp: RE: SAHİPLENDİRME

cem' Alıntı:
Hayvan kaç gündür dışarıda durmuş. kendini adapte etmiştir bu sebeple ortam havası uygun ısıda ise ısıtıcıya gerek yok. Kaba koyacağın ısıtıcıyı kırar üstelik. Sadece su olduğu ısıda sabit dursun. Sıcak yada soğuk su ekleme.

Akvaryum ömürlük olsaydı sorun çıkmazdı. Dar alanın getirdiği stress hayvana tepki göstermelerine neden olacaktır.

YTÜ Beşiktaş Kampüsü içerisindeki nilüferli havuzda kaplumbağalar var. Yaşaması mümkün müdür?

https://www.youtube.com/watch?v=UACLkvnfMII

mailto:/forum/konu-ytu-de-resler.html

Trabzon'a gönderirseniz sahiplenirim. 0537 663 32 64 * tan ulaşabilirsiniz.

Merhaba.Talip buldum.Face'e yazdigim gruplardan birinde.E mailinizi verebilir misiniz?

Ayrica Cem, yine uyeligi tamamlayamadiklarini yazmislar.Yazmadan,kacan da var..

Yada Cem,benim e mailimi Lacivert arkadasa iletirsen cok sevinirim

Cok sagol Cem.Siteye bakmayayim o halde Bugun yogun olacagim Hayirli gunler

Lacivert arkadasimiz bana mail atmis bugun, ben de facetekilere yazdim .Ancak maalesef yorumlarini sildiler.Ya vazgecme yada baska bir durum soz konusu.

Ilan hala aktiftir

nerdesiniz şehir olarak  ? izmire gönderirseniz talibim ben ;) yerim müsayit.. kaplumbağa bende hastalık değil tutku <3 bin tane olsun bin tanesine de bakarım..

[email protected]    bu mail adresinden de ulaşabilirsiniz saygılar .. hayırlı akşamlar ..

Çok sayıda değil makul sayıdaki hayvana olması zaruri ekipmanlar ile en iyi şekilde bakmak önemli. Her bir hayvan bir kat maliyet demektir.

Maliyet no problem dediğiniz doğru ama seviyorum ..hem bakımı hem temizliği eğlenceli..

Lacivert' Alıntı:
Merhabalar
2 senelık kaplumbaga bakan bırısıyım foruma cok takılmasamda zamanında cok destek aldım.2 tane kaplusa bakıyorum bugun sureklı gıttıgımız bır kafenın bahcesınde kaplumbaga bulduk daha dogrusu kafe sahıbı kaplumbaga baktıgımo bıldugı ıcın benı aradı kafedekı cocuklar baya hırpalamıs oyun oynadıgını sanarak korkmus epey benım 2 tane var buyuk sayılırlar akvaryumum onlara dar gelıyor bırde bunu bakamam malesef orada olumede bırakmak ıstemedım sımdılık bı kapda bakıyorum sanırım dısı ve 3 yasında gıbı ılgılenen varsa sahıplendırmek ıstıyorum epey guclu bır bır kaplus sahıplendıre bılırsek cok ıyı olur sımdıden yardım edecek arkadaslara tesekkur ederım. Yer istanbul kağıthane.

mailto:/gonqgQ.jpg

mailto:/PMp0ZQ.jpg
Merhaba;

Kaplumbağanızı sahiplendirdiniz mi?

Geri