Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ek yem tavsiye edermisiniz

Emre.07

Bronz 5 Üye
ben kaplumbağamı tavukla besliyorum arada kıyma nadirende yumurta veriyorum ek olarak yem tavsiye edermisiniz birde karidesde vermek istiyorum internetten hangi marka karides yemi almalıyım ve verme sıklıgını yazar mısınız

Sürekli protein ile beslemek sağlıklı değildir. Hayvan gut hastalığına yakalanır. Yemlerin içeriklerindeki mineral ve vitaminler hayvanın gerekli ihtiyaçlarını karşılarlar.

Kabuk boyu kaç cm?

Sürekli protein ile beslemek sağlıklı değildir. Hayvan gut hastalığına yakalanır. Yemlerin içeriklerindeki mineral ve vitaminler hayvanın gerekli ihtiyaçlarını karşılarlar.

Kabuk boyu kaç cm?
12 cm olarak ölçtüm şuan

Kabuk boyu kaç cm?
gut olmuşmudur ya da baska bir hastalık

Ekli dosyalar

• 660B05DD-FCA3-4410-BF81-CDA28083B2AC.jpeg
    660B05DD-FCA3-4410-BF81-CDA28083B2AC.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 7
  • DF99C9DF-C1F2-4DCB-BB53-DFCDA392087B.jpeg
    DF99C9DF-C1F2-4DCB-BB53-DFCDA392087B.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 8
  • 649E1624-26A0-4F81-AEEB-A554DBD574DD.jpeg
    649E1624-26A0-4F81-AEEB-A554DBD574DD.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
  • C559E4A4-1916-4277-92D7-FEA57C3A1F72.jpeg
    C559E4A4-1916-4277-92D7-FEA57C3A1F72.jpeg
  • 41820BEF-9696-48D4-875E-2D3799FA222B.jpeg
    41820BEF-9696-48D4-875E-2D3799FA222B.jpeg
Yüzme yada yürümede aksama, zorlanarak ayak oynatma yoksa hayvan gut değildir. Yürümeden fazla dinlenme ihtiyacı hissederler, hareketleri kısıtlanır.

12 cm kabuk boyunda ise hayvan dişi.

8 cm üstü olduğu için günde bir öğün vereceksiniz.

Yem olarak tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemlerin birini.

Dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemleri alın.

Yüzme yada yürümede aksama, zorlanarak ayak oynatma yoksa hayvan gut değildir. Yürümeden fazla dinlenme ihtiyacı hissederler, hareketleri kısıtlanır.

12 cm kabuk boyunda ise hayvan dişi.

8 cm üstü olduğu için günde bir öğün vereceksiniz.

Yem olarak tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemlerin birini.

Dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemleri alın.
dajana bide tropical kesin üsttekilerdende bir tane mi alıyım birde ne kadar vereyim

Ahm yada reptomin birini alın. Günlük tek öğün kafa hacmi kadar. Göz kararı ayarlayamazsanız bir fazla verin.

Tabanda silis kum yoksa vitasand pro 78 marka sarı silis kum alın.

Ahm yada reptomin birini alın. Günlük tek öğün kafa hacmi kadar. Göz kararı ayarlayamazsanız bir fazla verin.

Tabanda silis kum yoksa vitasand pro 78 marka sarı silis kum alın.
bakabilirmisiniz acil kaplumbağam yüksek ihtimalle gut suyunu temizledim ger koydum ve baloncuk çıkarttı 1 dakika hareketsiz kaldı sonra hareket etti çok korktum lütfen baksbilirmisiniz nasıl tedavi olur

Hayvanda hareketsizlik , iştahsızlık gibi sorunlar var mı?

Su sıcak mıydı yoksa uygun ısıda mı koydunuz?

şimdi tavuk verdim böyle bi dışkı yaptı

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    986.5 KB · Görüntüleme: 8
Zorlanarak hareket etme , yürüme yoksa hayvan gut değildir Cem Bey'in söylediği yemlerden alın.

Bir sorun yok bacakta ama yem harici mümkün olduğunca et vermeyin.

Hayvana dokunduğunuzda korktuğu için tepki vermemiş olabilir.

Gutta idrarda kristalleşme olur. İdrarda kristalleşme olunca böbrekler zorlanır. Böbrekte bir sorun çıkarsa arka bacaklar şişer ve pembe renk almaya başlar. Böyle bir durum yok.

Bakteriyel yada parazit olasılığına karşı çiğ ürün vermiyoruz.

Geri