Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şakir 2 Yaş ölçüm ve fotoğraflları

Gastamonulu

Bronz 2 Üye
Softshell Şakir ile 2 yaşımızı doldurduk. Yoğunluktan dolayı biraz gecikti. Beslenme şeklinde bir değişim olmadı .Taze yeşillik kesinlikle yemiyor. Stick olarak reptomil, raffy p, Kurulutmuş Kan Kurdu. agil ve Ahm. Haftada 2 gün tavuk eti veya sakatat(ciğer,taşlık) veriyorum. 1 günde aç bırakıyorum.

Kabuk boyu : 11 cm
Kabuk en : 8 cm
Kafa ile uzunluk : 18 cm
softshell kaplumbağa

Moderatör tarafında düzenlendi:
Softlar protein ağırlıklı beslenir. Yeşillik yemez. Taşlık verme o serttir hayvanı kabız eder. Ciğer haşlanmış olsun. Pisliğini kanını iyi yıkamalısın. Tavuk ciğeri ise verme hayvanları ilaç veriyorlar. Bu da karaciğerde birikiyor.

Raffy p bitince sera carnivor al. Mineral yem almana gerek kalmaz.

Maşallah hayvan gayet güzel.

Cvp: Şakir 2 Yaş ölçüm ve fotoğraflları

maşallah elinizle bu kadar yakın temas kurabilmenize şaşırdım.benim şevket olsa kanatmıştı o parmağı :)
bizimkiside 1.5 yaşında. 8 aylıkken 9.5 cmdi şimdi bilmiyorum elime almaya çekiniyorum açıkcası:)

alt bağasında bizimkisinde de pembelik var ama şakirin fazla gibi geldi geldi.umarım anormal birşey değildir. 

ilk başlarda sürekli kuma girip çıkmaktan silis kumun aşındırdığını düşünüyordum ama başka softshellerde de aynısını görünce içim rahatladı:)

softların kabukları incedir bu sebeple kılcal damarların aktivasyonu daha belirgin görünür. hayvan su uygun ısıda olmak kaydıyla sudan çıkmadığı için üşüme olayı olmaz.

Yavruyken elimi ısırdığında hiç tepki vermedim ve hayvan zaman içerisinde alıştı. Şu anda elle beslerken hariç herhangibir ısırma huyu yok :bb:

El ile besleyecek duruma getirdiysen çok güzel. Softlar çekingendir. Yaklaşmak istemez. Zor bir işi başarmışsın.

Degerli arkadaslarım,
Şakir için bilgilendirme yazmak istedim. 2017 sonunda şakiri Orman ve köy işlerinde Nadir türleri koruma birimine bıraktım. Şakir aşırı büyüyordu ve ona yeterli yeri sağlayamadığımı , eziyet ettiğimi düşünmeye başlamıştım. Devlet korumasına bırakmak en mantıklısı geldi. Sürekli takip ediyordum durumunu. En son ögrendiğimde İstanbul Emaar Avm içindeki büyük sualtı hayvanat bahçesine bırakıldıgını ögrendim. Su an orada , isteyen arkadaslar görebilir. Boy 20 cm geçmiş , bildiğin canavar olma yolunda ilerliyor. İyi bakıldığını , bilsemde 1 kere görmeye gittim ve bu görüs beni çok üzdü. Elimde çocuğum gibi büyüttüğüm kaplumbağama uzaktan bakabildim , nazar degmesin diye kimseye göstermediğim kaplumbağa teşir ürünü gibiydi. Tek tesellim ona benden daha iyi bakacakları. Lütfen elinizdeyken kaplumbağanızın degerıni bilin.

Geri