Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Salmonella

MrsMirage

Bronz 5 Üye
Ben İnternette biraz araştırma yaptım ve kaplumbağaların salmonella adlı bir virüs taşıdığını gördüm:(:(Bundan Nasıl korunmalıyız ben kaplumbağalarla çok içli dışlı oluyorum sonum kötü olabilir bilgilendirirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• 2j4y0ww.gif
    2j4y0ww.gif
    28.2 KB · Görüntüleme: 115
yok yok ben ölmediysem kimse ölmez rahat rahat içli dışlı olabilirsin :D şaka biyana sevdikten sonra elini yıkasan yeterli.hem ele çok almamak hem bizim için hemde onlar için daha sağlıklıymış :D

Bu adrestede bilgiler mevcut:
http://www.kaplumbagalarolmesin.net/AnaSayfa/index.php/-salmonella--dan-haberiniz-varm

Salmonella bakterisi tifo etkenidir ve özellikle bünyesi zayıf insanlarda, yaşlılarda, çocuklarda ve hamilelerde bu hastalığa neden olabilir. Korunmak için mümkün olduğunca kaplumbağınızı elinize almayın, akvaryum suyuna ya da kaplumbağanıza her dokunduktan sonra ellerinizi bol sabunlu suyla iyice yıkayın. Arkadaşların verdiği linklerdeki bilgiler de yardımcı olcaktır size.

Geri