Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

SAMMY ÖLDÜ MAALESEF :(((((

SAMMY

Yeni Üye
sammy i alalı 2 hafta olmuştu birde arkadası vardı. dün gece hareket kabiliyetini yitirdi.. gece ankara üni.. vet. fak. acile götürdüm.. maalesef dediler uzmanlığımız yok anlamıyoruz dediler.. acık bi veteriner hekimden antibiyotik aldım tüm belirtiler, akciger iltihabı idi ama oda fayda etmedi.. sabaha kadar hareketsiz kaldı,sabah aynı fakülteye götürdüm iç hastalıkları uzmanına gösterdim ama maalesef sammy öldü....ilk aldıgımdada biraz sakin bi hayvandı sırtında beyazlık vardı acaba önceden varmıydı rahatsızlığı bilmiyorum :( ama ne farkeder gitti.......
oğlum onu cok sevmişti sabahları yanaklarınızdan öperim diye seviyordu iki haftada cok kaynaşmıştı,farkında olmadan bizde alışmışız..ısıtıcısına spot lambasına silis kumundan taşlarına kadar her seyi vardı akvaryumu 2 haftada bir komple temizliyordum bundan mı oldu bilmiyorum ek olarak yem karides ve diğerleri. ama olmadı 2 hafta dayandı millet plastik kapta besler 2 yıl yaşar ama hayırlsı ne yapalım okadarmış ömrü...yapamadık kappuşumuzu kaybettik diğerinide geri vermeyi düşünüyorum, bu cok üzdü bizi 2 hafta olması... nerde hata yaptık anlamıyorum
:(beceremiyecez bu işi demekki :( hepinize saygı duyuyuyorum gercekten bizim veremediğimizi verdiniz küçük dostlarınıza... :(

Cvp: SAMMY ÖLDÜ MAALESEF :(((((

başınız sağolsun.Allah rahmet eylesin.Yapılacak bir şey yok abi. :59: :'(

Başınız sağolsun çok üzüldüm :(

üzücü bir durum başınız sağolsun umarım diğer hayvan sağlıklı yaşam sürer

Basiniz sagolsun :( ama digerini vermeyin bence ona daha guzel bir hayat vermeye calisin vermek yerine

Beşınız sağ olsun, üzüldüm. İyi bakılıp ölmesi önceden bir sorunu olabileceğine delalet olabilir. Yada bir esinti, odada sigara içilmesi, su-kuru alan ısılarındaki uygunsuzluk hasta etmiş olabilir. Geç farketmişte olabilirsiniz, bu hayvanlar bazen son ana kadar belirti göstermeyebilirde.

Siz ortamı kurmuşsunuz, veteriner hekimlere, fakülteye koşmuşsunuz. Daha yapılacak bir nokta kalmamış. Hayvanın bünyesi zayıf olabilir, sizden önceki koşulların kötülüğü dayanıklılığını yitirmesine sebep olabilir, doğrudan hasta gelmiş olabilir. Ne şartlarda size kadar gelmiştir o. Bu sebeple başaramadık demeyin. Bence kalan için yuvayı gözden geçirip devam edin. Pet shopa geri giden hayvanın yaşama şansı %10.

Sizden ricam ortamı ve ısı değerlerini kalan hayvanınız için tekrar paylaşmanız. Mümkün olursa müsait zamanda üst ve alt kabuk resimlerini çekmeniz. Kabukta yumuşama var mı kontrol etmeniz. Yemlerin isimleri ve kullandığınız vitaminler nelerdir belirtmeniz. UVB lamba konusuna değinmeniz. Hayvanlar akvaryumdan temizlik dışında çıkıyor muydu konusu, su değişiminde hiç eski suyu kalmıyormuydu konusu gibi durumlarıda anlatırsanız ufak hatalar varsa düzeltiriz.

Bu kadar hassas biri olarak kalanı terk etmeyin derim.

Başınız sağolsun ama bence geri vermeyin .. Emin olun sizin verdiğiniz sevgiyi ortamı başka kimse veremez yaşayan kaplumbağanıza.. Bir yerde bir eksik vardır yada hastalık kapmıştır ekipmanlar tam olsada olabiliyor malesef böyle hastalıklar.. Ama ilginize acile gitmenize içinizdeki hayvan sevgisine teşekkür ederim..

Başınız sagolsun öncelikle kayıp için üzüldüm, fakat arkadaşlar o kadar güzel ifade etmişlerki başka söze gerek yok diğerini vermeyin :(

başın sağolsun mustafa. ilk dönemler zorlu bir süreçtir. bu hayvanların en hassas olduğu zamanlar. emrenin belirttiği konular dışında söz ettiğin akvaryum temizliği sırasında hayvanı nerede beklettiğin dikkatimi çekti. akvaryumun suyundan bir kaba aktarılıp orada bekletilmeliydi. bu şekilde yaptıysan üşüme riski olmaz. ama bu kadar kısa sürede de buna bağlı olarak ölmesi imkansız yine emrenin dediğine çıkıyoruz.

Başınız sağolsun. Büyük ihtimalle hayvan size geldiğinde hastaymış bence. Bazı hayvanlar daha dayanıklı oluyor mesela ben bir kaplumbağamı 5 yıl boyunca ölüm fanusunda tarihi geçmiş yemle besleyen bir arkadaşımdan aldım.ama siz hayvan için gerekli ortamı oluşturmuşsunuz hasta olunca hemen veterinere koşmuşsunuz içiniz rahat olsun. Diğerini bence Akvaryumcuya vermeyin orada yaşasa bile alan kişi büyük ihitimalle onu ölüm fanusuna hapsedecek. Birde komple su değişimlerinden kaçının bu hayvanla ilhili değil o dediğim gibi büyük ihtimalle size geldiğinde hastadır ama bundan sonrası için sık sık kısmi su değişimleri su değerleri açısından daha iyi olur. Tekrar başınız sağolsun

Geri