Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sanırım öldü...

mobydick

Yeni Üye
arkadaşlar sizden yardım bekliyorum... hafta sonu ısıtıcı patlamış.. evde değildim ertesi gün hemen alıp geldim ama geldiğimde Donatello kımıldamıyordu... diğeri gayet normal ... ölüp ölmediğnden emin değilim çok da üzüldüm...zaten bir haftadır bendeler.. aldıgımda ısıtıcı olması gerektıgını bilmiyordum forumunuzdan öğrendim hemen aldım,bilgiler için teşekkürler....hiç kımıldamıyor.. rengi bıraz açıldı kabuk kuru gözüküyor:(

Cvp: sanırım öldü...

elleri ve ayakları sarkıyor mu havaya kaldırdığında?

mailto:/2v8pe9u.jpg
mailto:/2w7fuo7.jpg

havaya kaldırıyorum bir ayak içte digerleri dışta:( ölmesin nolur:(uyanacak diye bekliyorum

elinize alın dışarıda olan ayağını elleyin, tepki veriyor mu?

Elektrik çarpması sonucu olsa diğeri de bu hale gelirdi, ama soğuk suda da 3 gün için de ölmesi garibime gitti. Eğer ısıtıcı patlamadan önce bir hastalığı varsa demek ki soğuk suya dayanamadı.

Ufakta olsa bir tepki yoksa başınız sağ olsun..

hepinize çok teşekkür ederim.. ölmüş malesef gözleri falan içeri göçtü inanmak istemedim ama gerçek değişmedi.. dün gece hiç uyuyamadım diğeri de ölürse diye:(

kaplumbağa çok ürkmüş olabilir eğer kafası ve ayaklrı sarkmıyorsa yani kendini bırakmamışsa ölmemiştir

Ölmüş büyük ihtimalle ya üzüldüm. :(

Geri