Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sayamayacağınız kadar kaplumbağa ismi

Beğendiniz mi?

• MEGA XLL SÜPER DÜPER HARİKA!

Oy: 1 8.3%
  • MUHTEŞEM!!!

Oy: 0 0.0%
  • süüpppeerr!!!

• güzel

Oy: 6 50.0%
  • ehh işte....

• az var yaa :P

• gereksiz....

• beğenmedim

• bu ne?

• yorum yoK!

Oy: 2 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    12

filozof

Altın 2 Üye
Abbas, abidik-kubidik, Abidin, Ada, Adudu, Afacan, Ahu, Al, Al Yanak, Albatros, Alev Asuman, Ali, Almira, Alvin, Angie, Aramis, Armut, Artis,havalı,cici, Asena, Aşkım, Aşkito, Atılgan, Atletik, Atos, Aysemert, Ayşenur, Azman, Babacan, Babakanuş, Badem, Bahtiyar, Balyoz, Bambam, Banu, Bart, Basri, Beetle, Behiç, Behzat, Benek (kaybettik), Benekli, Benjamin, Berkant, Bert, Bethowın, Betty, Bezgin, Bıber , Bıcır, Bıcır Pıtır, Bıcırık, Bıdık, Bıdık&fıstık, Biber, Bibi, Bilge, Bili, Bişko, Bişko Ve şişko, Bitirim, Bobo, Boncuk, Boncuk Ve Ringo, Bonibon, Böcük, Buçuk, Bugs Bunny, Bunny, Burak, Bücür, Büdü, Büdü(banu), Büyük Tatlı Marsy, Cabbariye, Cabbay, Cadı, Cafercan, Calsiyum, Can, cancan, Capi, Capy, Casiope, Cazı, Cem, Cemil, Cemşit, Cengiz, Ceremi, Cesur, Cevfın, Ceviz, Charles, Cheese, Chris, cıtır, Cıtırcık, Cici, Ciciş, Cicoz, Cien, Cilvenaz, Cimcime, Cincan, Cincin, Cingene, Cingöz, cino, Cinvetonik, Concon, Cücü, Cücük, Çabalak, Çaça, Çakıl, Çakkal, Çakmak, Çalışkan, Çapkın, Çekirdek, Çerez, Çıkko, Çılgın, Çınar, Çıtır, Çıtırcık, Çibiyusa, Çiçek, Çiko, Çilek, Çimçik, Çimen, Çizgili, Çoko, Çöplük, Çörek, Dadil, Dafni, Daisy, Danone, David, Deniz, Didi, Dido, Dilara, Dinky, Dio, Dişi, Dobiş, Doli Rasha, Donatello, Donetello, Dost, Ducvey, Durgun, Düğme, Dümbük&sümsük, Dünya_evren, Eboş, Eddie, Edi, Edi(eda), Efe, Egoberk, Eldorado, Elma, Emrah, Emre, Emrullah, Ena, Enkaz, Erik, Donatello, Kumsal Ve Ono, Erman, Ernie, Erol, Eti, Evanna, Fadıl, Fadimana, Faruk, Fasülye, Ferhat, Fetih, Fındık, Fırlama, Fırtık, Fıstık, Filteke, Fiona, Firarettin, Fişek, Flipper, Fornia, Fredie, Fredy, Gabluş, Gabriella, Gaffur, Gaia, Garfi, Gargi, Garip, Gero, Gıcık, Gıcır, Gıdık, Ginger, Green, gucci, güçlü, Güdük, Güllaç, Gülsak, Hacı Ve Osman , Hadise, Hamza, Hanzi, hay-wi, Hayalet_kaplumbağa, Haydar, Haydut, Hayriye, Heatchillif, Hebelep, hediye, Hektor, Helin, Herbie, Herkül, Herrby, Hıbır, Hıdır, Hızlı, , Hjuga, Hooijdonk, Huksilato, Hurşit ve zeus, Hüsam, Hüsamettin, Hüsmen, Hüsniye, Hüsnü, Hüso, Igor, Irmak, Itır, İffet, İfot, İsimsiz, İşko, Jack, Jerry, Jim, Joe, Joi, Jojo, Jory, Juju, Julie, Julliet, Junior, Kabluş Ve Benekli, Kabu Lora, Kabuk, Kabuska, Kakuka, Kamil, Kamile, Kanarya, Kapiş, Kapişko, Kapito, kapkum, Kapliş, Kaplu, Kaplum, Kaplumbağa, Kaplumbla, Kaplus, Kapluş, Kaplü, Kapo, Kapri, Kaptan, Kar, Karamel, Karpuz, Kaşif, Kazım, Kelly, Keramettin, Kerata, Keratta, Kermit, Kezban, Kezman_ruzgar, Kıdem, Kıkıskanç, Kılçık, Kıpır, Kırpık, kıtır, Kibrit, Kiki, Kiraz, Kirk, Kirli çıkı, Kitty, Kity, Kompozisyon, Köfte, Kubiş, Kumsal, Kurbiş, Kuzu, Küçük Sütlü çıtır, Kürşat :), Lady, Lanselot, Lars, Laydi, Leo, Leonardo, Leonardo&rosalinda, Lili, Lilo, Limon, Lisa, Lolita, Lucas, Lula, Lüxor, Mag, Mahçup, Makbule, Malişko, Mandalina, Mantar, Manyak, Marilyn, Marsi, Marsy & çıtır, Marul, Maskara, Mavi, Maviş, Max, Maydonoz, Megıt(iguana), Melek, Memphish, Menelaus, Mercan, Mercimek, Meriç, Mestan, Mınık ve pörtü, Mısmısnaz, Mıymıy, Mıymıy Gero, Michelangelo, Micky, Mikelanjelo, Mikelencelo, Mikelenjelo, Miki, Miko, Mina, Mini, Miniğim, Minik, Minis, Miniş, Minja, Minnos, Minnoş, Mino, Minta, Minti, Misket, Miskin, Mondragon&hakyemez, Monimoni, Mork & Mindy & Şanslı, Mörfi, Muhharrem, Muhittin, Muittin, Murat, Murtaza, Mustafa, Musti, Münife, Müzeyyen, Naciye - şakir, Nane, Nasrullah, Naz Ve Tarık, Nazar, Nazcan, Nazım Nohut, Nazlı, Necdet, Nemo, Neşe, Nil, Nimo, Nina, Ninja, Ninja Turtles, Ninjalar, Nuri:), Obur, Obur Ile şımarık, Obur-tok, Oburcan, Oburix, Oidipus, Okyanus, Onur, Orhan, Oscar, Osman, Özgür, özgür ruh, Pakize, Papyon, Pascal, Pascal Nouma, Pasi_elyu, Paytak, Peg, Petti, Pırtık, Pıtır, Picola, Pidi, Pierre, Pink, Pinky & Stinky, Pinokyo, Pitnat, Piyaz, Pofuduk, Ponk, Ponki, Portos, Poseidon, Posy, Pörtlek, Pörtü, Prens, Prenses, Pufuduk, Punch, Purpel, Rafael, Rafael & Donatello, Rafet, Rafi, Rafuel, Rahat, Rako, Rambo, Raphael, Raphiel, Recep, Reçel, Reçel Ile Bal, Redıger, Renkli, Rıfkı, Rıfkıye, Rıza, Ringo, Roboroş, Roke Jr., Romeo, Rosalinda, Rüknettin, Sabukaze, Saddam, Safinaz & Temel, Sakine, Sara, Sarsak // kapris, Sebastian, Selena, Selim, Sevim, Sewgilim, Shirley, Shrek, Simon, Sincap, Sinirli, Siyami, Snoopy, Sodyum, Sonic, Sosyalci, Special, Speedy, Spider, Spidi, Stich, Sticky, sugar, Sukubi, Sultan, Suzi, Süheyl, Cızık, Sürtük, Süsse, Sütlaç, Sylar, Şakir, Şalgam, Şamil, Şampiyon, Şans, şansal, Şansım, Şanslı, Şaşa, Şaşkın, Şaziye, Şebelep, Şeker, Şekerpare, Şeküre, Şelale, Şerafettin, Şerife, Şımarık, Şıpıdık, Şirin, Şirine, Şopar, Şukûfe, Şukufe- , Şukufet, Şurzan, Şükriye, Şükrü, Şükufe, Ta, Taco, Tako, Tanberk, Tankut, Tarkan, Taşkın, Tati Ve Tuti, Tatlış, Taytis, Tayyar, Tazy, Tea, Tembel, Teo, Teodor, Tiki, Tim, Timuçin, Tiny, Tipitoş, Tipo& Aşkito, Tipo&aşkito, Tohum, Tom, Tombak, Tombi, Tombik, Tomurcuk, Tonguç, Tonki, Toprak, Toraman, Tosba, Tosbaacık, Tosbağa, Tosbik, Tosbikcan, Tosbuk, Toslumbağa, Tospik, Tostoraman, Tostos, Tosun, Tosun Ve Yosun, Tosy, Toto, Totoş, Toygar, Törtü, TraBzA, Troy, Tuana, Tulli, Turab, Turbo-jet, Turşu, Turta, Turtel, Turti, Turtiş, Turtle, Turtleış, Turtu, Turuncu, Tweety, Twetty, Twins, Ufakık, Ufaklık, Ugur, Uğur, Ulaş, Umur, Umut, Uykucu, Uyuşuk, Uyuz Ve Kuduz, Van, Viky, Vinnie, Vosi Kaplum, Vosvos, Woldy,Yamuk, Yapak, yaprak, Yaprak Ve Sarma, Yaramas, Yaramaz, Yaren, Yaren Tosbik, Yasemin, Yasmin, Yaşar, Yeshil, Yeşil, Yeşil Fasulye, Yeşillik, Yeşim, Yok, Yolki, Yosun, Yosuncuk, Yoşi, Yoyo, Yumoş, Yüksel, Zeki, Zenon, Zeytin, Zıp Zıp, Zıpçık Ve Kılçık, Zıpır, Zıpzıp, Zibidi, Zilli, Zuzu, Zuzum, Zühtü, Züptük

bunu bir site de buldum başkalarının koydukları isimler çoğuna zaten bakamadım bazıları sallama falan olabilir

okuma zahmetine giremeyeceğim bitirmeye ömrüm yetmeyecek çünkü..bu nee!!!isim cenneti midir nedir:)

oldukça yeterli bir isim çalışması olmuş :) teşekkürler paylaşım için

Benim düşünceme göre içinde hayvanlara konulmaması gereken bazı isimler var. Ama yine de iyi bir alıntı olmuş :)

hepsini okumaya dayanamadım:)ama güzel paylaşım olmuş baya ufuk açar:)

konulmaması derken?bence her isim konulur hatta masa tükenmez kalem fıskiye falan da olur hayvanlar için konulamaz diye bir kural yok ki...

beliz' Alıntı:
konulmaması derken?bence her isim konulur hatta masa tükenmez kalem fıskiye falan da olur hayvanlar için konulamaz diye bir kural yok ki...

Yaniliyorsunuz, mesela muhammed gibi isimler konmaz. Ayrica insan isimleri konuldugunda biraz problem çikabiliyor. Yengemin eski komsunun ismi leylaymis bende ne bilim. Birgün geldi bize bana kiziyor benim ismimi bir hayvana niye koydun diye :D

İsim konusu kişisel tercihtir. Ancak, isimler arasında din büyüklerinin hatta ve hatta Hz. Allah'ın isimleri veya sıfatları var. Din büyüklerinden Abbas Hz. Peygamberimizin amcasının ismi, Cemil Hz. Allahı'ın sıfatlarından Cafer ve Tayyar isimlerine rastladım, Ashab-ı Kiramdan Cafer-i Tayyar'ın ismi, Murtaza ve Haydar Hz. Ali'nin isimleri ..... Cafer, Rıza 12 İmam olarak bilinen çok önemli şahsiyetlerin isimleri. Bir çok kişiye komik gelen ama sonu tin veya din ile biten isimler de konulamaz mesela Şerafettin (aslı Şerafeddin) dinin şerefi anlamı taşır. Emrullah Hz. Allah'ın emri demektir dinen yapılması gereken farzları ifade eder.

İsim koyarken biraz dikkat etmekte fayda var. Onun için bitki veya espirili bir takım isimler olabilir, tospik, tostos v.s....

Başta söylediğim gibi tercih meselesi isim koymak, benim burada söylemek istediğim hani inançlı olanlar olur bilmeden günaha girerler onu önlemek içindir.

O nedenle benim size önerim isim koyacağınız zaman düşündüğünüz ismin anlamını araştırın öyle koyun.

oldscout' Alıntı:
Benim düşünceme göre içinde hayvanlara konulmaması gereken bazı isimler var. Ama yine de iyi bir alıntı olmuş :)

evet o yüzden bazılarını sildim küfürlü olan bile vardı:(

Çok güzel paylasım.:) hem sadece kaplumbaga isimleride içermiyor:p

bence her isim konulur ama bunun dinle ne ilişkisi var anlamadım

bazı isimler dini anlamda önemli kişilere ait olanlar ya da Allah'ın sıfatı olan bazı isimler ya da anlam olarak buna benzer şeyler ifade eden isimleri bir hayvana koymak hoş olmayacağı için konulmaması daha doğru

paylaşım için teşekkür ederiz, benimde ufaklıkların adı insan ismi :) darılanlar oluyor ama napalım ...

Bir sitede buldum demek yetmez.Hangi site oldugunu ÖM olarak bana yollayınız uygunsa ben yazarım.
Ayrıca diğer konularınızdada dikkat ediniz.

ben çok fazla beğenmedim.bir çoğu saçma geldi bana.paylaşım için teşekkürler

Bici'nin ismini değiştirmek istiyordum ''Turta'' nasıl :p Biraz uyumsuz oldu gibi:Turta&Karadut :D
Nasıl?? :D Hala isim arıyorum ama :D

Kimlik çıkartmadınız hala değiştirebilirsin:D:p turtada bici kadar güzel bir ad:) sende koyarsan 3 tane turtamız olcak sanırım:):D

VamPrelLa' Alıntı:
Kimlik çıkartmadınız hala değiştirebilirsin:D:p turtada bici kadar güzel bir ad:) sende koyarsan 3 tane turtamız olcak sanırım:):D
evet 2 tane daha turta adlı kaplumbağa varmış ne biliyim aklıma başka güzel isim gelmedi :cool:

bonibon çok tatlıymışş (:) ama abim süleyman koydu kapluşun ismini bide bi garip söylüyo komik şekilde :D ama ben ona hep canım tatlım bitanem aşkım diyorum bazende kurban olurum diyorum :D

Geri