Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sebze olarak ne önerirsiniz

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kabuşlarım genelde karides vb. yem türü şeylerle besleniyor farkı olarak sebze ne önerirsiniz salatalık vermeyi denedim kkladılar kabul etmediler başka ne severler sebze olarak. ?

sebze yiyeceklerini zannetmiyorum pek sevmezler bosa ugrasmıs olursun anca ac bırakman lazımki yesinler. zaten gerekte yok bebek kaplumbagalar icin. onun yerine haslanmıs yagsız et falan ver bak nasıl goturuyorlar :D

Kıvırcık marul, roka, taze nane ve fesleğen yaprağına bayılıyor benim afacan.Salatalık verince yiyor.Arada havuç verebilirsiniz.Havucu rendeleyerek verdiğinizde kolayca yiyorlar.Arada acı olmamak şartıyla biber verebilirsiniz.

benim Ispanak et dışında hiçbirşey yemiyor.parmağımı ısırıyor hiç bırakmıyor.:D zor kurtuluyorum elinden.

Bu linke bakarsanız yardımcı olur mailto:/forum/konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html

Daha kaplumbağan küçük yavaş yavaş alışır yeşillik yemeye :)

Yavru kaplumbağalar eti daha çok severmiş zaten. Korkulcak birşey yok. Ama en azından haftada 1 falan sebze vermelisin... Yavaş yavaş alışır.

marul kesinlikle çok seviyorlar benimkiler hergün veriyorum.birde rendelenmiş havuç onuda çok seviyorlar onu arada veriyorum..

Marulun besin değerleri biraz düşük.İçeriğinin çoğu sudan oluşuyor.Kıvırcık vermeniz daha faydalı olabilir ;)
Havuça bayılıyorlar iyi bir A vitamini deposu ama nadir olarak verilebilecek sebzeler sınıfında.

Benim küçük Katil Kaplumbağa'mın asla vejetaryan olabileceğini sanmıyorum.100 yaşına da gelse et yer.

alcatraz' Alıntı:
Bu linke bakarsanız yardımcı olur mailto:/forum/konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html

Sağ üst kısımda arama var. Oraya tıklıyoruz. Sorumuzu soruyoruz. Cevabımızı alıyoruz.
Modlar lütfen aynı konulara bir çözüm bulun. Aynı şeyler tartışılıyor sürekli. Kısır döngüden çıkamıyoruz!!!!

Geri