Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

şelale filtre sesi ?

Cvp: şelale filtre sesi ?

Şelale flitrenin dışarıda duran borusunu suyun içine sokabilir veya boruyu komple çıkarabilirsiniz. (benim boru komple çıkık)
NOT: Su sesinden bahsediyorsunuz değil mi? Flitrelerde (ilk kullanım veya yıkamadan sonra taktığınızda çıkardığı ses hariç) su sesinden başka ses çıkıyorsa o flitre bozuktur zaten değiştirmenizi öneririm. Su sesi içinde dediğim gibi boruyu çıkarabilirsiniz.

Ben şelale filtreyi sesi için aldım ama boruyu çıkarma o akıntıyla oynuyorlar benimkiler belki seninkiler de oynar boruyu içine sok.

Su ne kadar yuksekten çarpıyorsa o kadar ses çıkacaktır.Yaklaştırmayı deneyin.

Şelale filtrede emiş bosrusu vardır, onun dışında su şelale şekilde ana gövdeden akar. O sesi kesmek için aktığı yere bir sünger parçası vantuzlar ile sabitlenebilir.

suyu çekerken mi çektikten sonra mı haznesinde şırıl şırıl su sesi geliyo onu diyorum benim filtre yağmurlama aparatı olmayan düz şelale filtre

Yağmurlama aparatı olan iç filtrelere zaten şelale filtre denmez. Şelale filtrelerin motor sesi yok denecek kadar azdır. Genelde su akarken ses çıkarır. O da sizin yaratıcılığınız ile farklı yöntemlerle kesilebilir.

şelaleden akan su sesini zaten kestim ama bu sefer haznede su sesi geliyor yoksa motor sesi az çıkıyor

bir de şelale filtrenin içine neler konulabilir daha iyi temzilemesi açısından?

Suyun girdiği kısma, sığdığı kadar seramik halka ya da evdeki plastik bulaşık tellerinden; suyun aktığı hazneye ise küp küp kesilmiş sert gri sünger ve kartuşu varsa o kısma elyaf sıkıştırılabilir.

Geri