Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şelale filtre sorusu

alpersddk

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar ben 40 litrelik akvaryumum için hangi şelale filtreyi kullanabilirim.Ne tip şelale filtre önerirsiniz?

Cvp: Şelale filtre sorusu

Size Dolphin H-200 veya H-300 modeli ile Atman'ın 400 modelini öneririm. Akvaryumunuza yeterli gelecektir.

http://www.hepsiburada.com/Liste/rs-aski-filtre-kucuk/productDetails.aspx?productId=ptm617&categoryId=24001755 bunu önerir misiniz?

RS Electrical hiç kullanmadım, filtre hakkında bilgim yok ancak saatlik debisi akvaryumunuz için fazlasıyla yeterli gözüküyor.

Aklıma birşey takıldı.Acaba tepe filtremi iyidir,şelale filtremi iyidir?

RS Electrical filtrelerin W değeri genelde çok yüksek oluyor.
Enerji sarfiyatı fazla olduğu için satış fiyatları biraz ucuz oluyor.
Ben bu markanın iç filtresini kullanıyordum fakat ses problemi vardı.

Dış filtreyi ayrı kategoride tutarsak, benim 1. tercihim şelale filtredir. Her türlü daha kullanışlıdır; fakat akan suyun şakırdama sesi olur. Bu yüzden de akan suyun altına genelde kullananlar sünger gibi malzemeler koyar ki ses çıkmasın.

Şelale filtrelerin içine hangi malzemeleri koyabilirim?

Seramik halka, plastik bulaşık teli, her türlü gözenekli sünger ve elyaf kullanılabilir. Bunun yanında yer kalırsa zeolit, aktif karbon gibi malzemeler de konabilir.

Aldığınız ürüne göre değişir. Boyutlarına satış yapan sitelerin bilgi kısmından bakmak lazım. Genelde watt gücü arttıkça filtrelediği su da fazlalaştığı için yüksek debili modeller daha büyük hazneli oluyor.

Bazı şelale filtrelerin fiyatları düşük çok ama çok düşük.Acaba neden?

Arkadaşlar bu filtreyi almayı düşünüyorum.
mailto:/product_info.php?products_id=17041

Akvaryumumu 100 lt civarında ve içinde maksimum 2 yavru kapluşla düşünüyorum.
Bu filtre abartı mı gelir? Fikirleriniz ne olurdu?

Abartı gelmez, ben 1 yıldır şelale filtre kullanan biri olarak bu tarz filtrelerin performansında oldukça memnunum. Bu ürün 650litre saatlik debi gösteriyor ki bu maksimum debidir. Bu mutlaka düşecektir. Akvaryumunuz da 100 litre civarı yani hacmin 4-5 katını çevirecek kapasitede. Bu ürünün boyutları dolayısıyla içine ekstradfan filtrasyon malzemeleri de koyabilirsiniz.

Ayrıca debisine göre elektrik tüketimi de oldukça iyi gözüküyor. 6 watt motor ile 650 litre debi oldukça iyi.

Geri