Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şelale filtre

genç kaplumbağa

Bordo Bereli
uzun zamandır düşünüyorum.65 cm akvaryum(35 litre)akvaryuma rs electrical 2000 şelale filtre almayı düşünüyorum.fakat bu filtre çok güçlü.vanası sayesinde suyun gücünü düşürürüm diye düşünüyorum.sizce vana işe yarar mı?

RE: şelale filtre

Bu konuda bir fikrim yok ama neden akvaryumunuza uygun filtre almıyorsunuz böylece ek düzenleme yapmanıza gerek kalmaz

ileride akvaryumu büyüteceğim.bu yüzden dolayı şelale filtreyi büyük alıp şimdi elimde olan 65 cm(35 litre) akvaryuma takmayı düşünüyorum.
şelale filtre kullananlar:elinizdeki filtrenin vanasını kısınca su akış hızı azalıyor mu?

benimkisi vanalı değil bir tane yeri var düğmeyi sürüklediğin zaman akışı azalıyor. vanalıları beilemeyeceğim

Hatırladığım kadarıyla siz Atman hf 400 kullanıyorsunuz.size birkaç sorum olacak:
1.memnun musunuz?
2.ne kadara aldınız?
3.benim akvaryumum kapaklı.siz bu filtreyi akvaryuma oturtunca camın üzerinde şelale filtre kaç cm yer kaplıyor(kapağı ne kadar keseceğimi hesaplamak için)

öncelikle memnunum çok iyi temizliyor mesela akvryum kirlenmiş oluyor yaptığım birşeyden dolayı etesi gün cam gibi oluyor su çok iyi temziliyor fakat haftada 1 kere temzilemek gerekiyor.
yanlış hatılrmıyorsam 11 tl ye aldım interntten hepsiburada.comdan. o civarlarda bir şeydi yani 15 tl yi geçik değil o kesin.
ben baktım kuru alana doğru filitrenin şelasini koydum. 16.5 cm şelale ve filitrenin kapladığı uzunluk

aynı şeylerden bahsediyoruz demi.bensizin akvaryumun resimlerine baktığımda iç filtre gördüm.bahsettiğim ürün bu:
mailto:/Risheng-Electrical-RS-2000-Aski-Filtre,PR-5656.html

benimkisi bu şekilde değil. bildiğimiz iç filitre.

ben bu şekilde olanlardan bahsediyorum.sizinkinden bendede var ama ucunda şelale aparatı yok ve akvaryumdaki balıkları savuruyor.bende bu yüzden bu filtreden almak istiyorum.

o zaman alın benim ne bakımdan yardımcı olmamı istiyorsunuz anlayamadım ? :)

siz bendede şelale filtre var deyince ben sizdende bir fikir alıyım dedim.yani hata sizde.

aaa şimdi hatalı mı oldum ben nerden bileyim sizin bendekinden aynısı olduğunu ve sorular soran sizdiniz neyse yaa tartışmaya ne gerek var ben sadece bende evar dedim hata ettim !

Edit alcatraz:Lütfen kelimeleri doğru yazalım

bakın şimdi iç filtre ve şelale filtreyi karıştırarak ilk hatayı siz yaptınız.bana bende şelale filtre kullanıyorum dediniz ve çok memnun olduğunuzu söylediniz.

Ucunu çıkartınca normal filtre oluyor.ikiside aynı görevi yapıyor ama teki şelale şeklinde
Ortada hata yok yanlıs anlasılma var

D10.Sitemizde tartışma tamamen yasaktır.

amacım tartışma çıkarmak değil.cansel_4yuz beni yanlış anlamış.bende kendisine hatalı olduğunu söyledim.

Karsılıklı yanlış anlaşılma var hata yok uzatılmasın.

Geri