Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Raffy I

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar bizim iki oburlara bugün gidip SERA Raffy I aldım.Ve paketini açtığımda gerçekten midem kalktı :) Bu hayvanlar bunları nasıl yiyorlar anlamış değilim :) Sonra bizimkilere attım ve yediler.Gayette beğendiler hal ve tavırlarından anlaşılıyor :) Benim sorum bu yemin kaplumbağalarıma ne tür faydası olacak?

Ham Protein %52,7
Ham Yağ %5,4
Ham Lif %7,8
Nem %10,8
Ham Kül %22,6

Su kaplumbağaları, kara kaplumbağaları ve sürüngenler için ideal bir ek yemdir. Kalsiyum ve mineral bakımdan zengin olan, küçük yengeçlerden, küçük midyelerden , sinek kurtlarından ve karınca yumurtalarından oluşan bir dengeli bir karışımdır. Sera raffy I kalsiyum ve mineral bakımından zengin olan küçük yengeçlerden, küçük midyelerden, sinek kurtlarından ve karınca yumurtalarından oluşan dengeli bir karışımdır. Aynı zamanda bu yem kara kaplumbağaları ve küçük kertenkeleler için de ideal bir ek yemdir.

Kısaca;

Kalsiyum ve mineral bakımından zengindir. Kaplumbağalarda görülen kalsiyum eksikliğine karşın gerekli bir ek besindir.

Doğada özellikle yavru kaplumbağaların beslendiği besinleri içeren bir karışım.
Tatlı su canlılarının kurutulmasıyla oluşuyor.
İçinde %52 civarında ki protein ile kaplumbağalar için ideal bir ek yem olmakta.
Yavru kaplumbağalara iki günde bir, yetişkinlere ise daha geniş aralıklarla kullanılmalıdır.

Peki bir şey sormak istiyorum.Sera Raffy I vereli yaklaşık 3 saat oldu.Şimdi normal yemlerini versem bir sorun olur mu? Yemimin markası Tetra Reptomin.

Yavru kaplumbağalarınızı bir sabah bir akşam bir günlük porsiyonu bölerek verebilirsiniz.
Benim tavsiyem iki günde bir ana yemin yanında vermeniz ek yemi.

Ek yemi zaten 2 günde bir vereceğim.Zaten çok fazla parçalıyorlar artıklar taşların aralarına girince temizlenmesi zor oluyor.O yüzden akvaryum dışında ayrı kaplarda besleyeceğim.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Dısarı cıkartırken suyun sıcaklıgı akvaryumun suyuyla aynı drecede olsun.Akvaryum kırlenmesın dıye hayvanı hasta etmeyın.(Telefondan yazıyorum hatalar ıcın sımdıden ozur dılerım)

Meritiko; Raffy I iyi ve kaliteli bir yem. İyi bir seçim yapmışsınız. Kaplumbağalarınız yavru ise Raffy P' yi de öneririm.
Ayrıca size faydalı olacağını düşündüğüm bir konu. Buraya tıklayarak bir göz atın.

Teşekkür ederim.Kaplumbağalarım yavru normal yem olarak Tetra Reptomin kullanıyorum.

Geri