Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Reptil & Sera Raffy

Selo

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Su kablumbağalarımı beslemek için yem arıyordum ve yemlerin Sera Reptil ve Sera Raffy olarak ayrılması ilgimi çekti. Bu ikisi arasında ki fark nedir ? Kablumbağalarımı ikisi ile de besleyebilir miyim ?

85 gr yem 12 tl iken(Reptil), 25 gr yem de 10 lira
REPTIL
mailto:/product_info.php?products_id=25516
RAFFY
mailto:/product_info.php?cPath=9420_9422_9366&products_id=26611

Gammarus olan sadece bir ek yemdir. Carnivor ise etcil kaplumbagalar icin bir yemdir.

Sonuçta adları ve içerdikleri besin değerleri farklı neden bukadar ilginizi çekti anlamadım. Ayrıca birini hergün verirken birini iki günde bir vermeniz yeterli olacaktır.

Ana yem olarak raffy p kullanmalısınız.Bu dediğiniz yemler ek yemlerdir.Ana yemin yanında kullanılması gerekir.

Sera Reptil'i ana yem, Sera Raffy I'yı da yan yem olarak kullanmam doğru mudur ?

Sera Reptil daha çok otçul yani yaşlı kaplumbağalar için.Sera Raffy P'yi kullansanız daha iyi olur.Ama Sera Reptil aldıysanız kutu bitince Sera Raffy P alabilirsiniz.Sera Raffy I'yı ek yem olarak kullanabilirsiniz.

sera reptil carnivor etçil sürüngenler için, sera reptil herbivor ise otçul sürüngenler için kullanılır.

Sera Raffy P'yi sitede bulamadım da o yüzden ana yem seçmekte zorlanıyorum. Şimdi benim ana yem olarak kullanmak istediğim yem "Sera Reptil Professional Carnivor" olarak geçiyor, yani etçil olsa gerek ama eğer bununla besleme derseniz başka yerden Sera Raffy P temin etmeye çalışacağım, sorun olmaz derseniz bununla devam edicem.

İlginiz için çok teşekkürler.

tetra reptomin varsa onu da ana yem olarak kullanabilirsiniz.
Ben sera'nın reptil olanlarını diyete çeşitlilik olarak kullandım.Ana yem olarak kullanılması ne kadar doğru olur emin değilim.

Tetra'nın ürünleri bunlar,
mailto:/index.php?cPath=9420_9422_9366&filter_id=574

"Baby" olan modeli benim kablumbağalarım için olmasa gerek 10 cm kadar boyları oldu artık. Bu tür ürünleri temin edebileceğim başka bir yer biliyorsanız oradan da alışveriş yapabilirim.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=2219
Bu tetra reptomin.Benim uzun seneler kullandığım ve hala çeşitlilik olsun diye kullandığım bir yem.
Bu sera raffy p
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1248
Ama kaplumbağalarınızın kabuk boyu 10 cm i geçtiyse ana yem olarak sera vital kullanmalısınız.10 cm kabuk boyunu geçmiş kaplumbağalar bitkisel yemlere geçmelidir.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1245
Bu da şu anda ana yem olarak kullandığım ve sizinde geçmeniz gereken ürün.
Bu siteden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.En geç 2 gün içinde siparişiniz elinizde oluyor.

Çok teşekkürler Zencefil.

Bitkisel yemi ve Raffy P'yi alacağım. Ama bizim elemanın bitkisel yemden pek memnun kalacağını sanmıyorum. :D

Ana yem olarak sera vitali alın.Raffy p yi almanıza gerek yok :)
Onun yerine reptil herbivor alın.
Bitkisel geçişte bir çok kişi sorun yaşıyor.
En etkili çözüm eğer verdiğiniz yemi yemezse başka bir yem vermemek.Bir süre sonra dayanamayıp yemeye başlayacaktır.Ya da sevdiği bir yemin yanında bitkisel yemlerden de verin.Sonra yavaş yavaş yeşilliğe de alıştırdığınızda sağlıklı bir diyet olacaktır.

zencefil' Alıntı:
sera reptil carnivor etçil sürüngenler için, sera reptil herbivor ise otçul sürüngenler için kullanılır.

Özür dilerim karıştırmışım.

Geri