Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Reptilin

Raphael-Michelangelo

Bronz 2 Üye
Bugün Sera marka Reptilin vitaminini aldım, fakat nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Bilenlerin tarif ve tavsiyelerini bekliyorum.

Cvp: Sera Reptilin

Haftada bir kez yemlerine damlatarak oral yoldan verebilirsiniz

Bu vitamini alarak çok iyi yapmışsınız. Doğadan alamadığı eksik kalan ihtiyaçları için destek olur. Eren arkadaşım net olarak oranı belirtmiş.

Kullanma kilavuzunda degil ama sitesinde, icme suyuna da eklenebilecegi yaziyor ancak oran verilmemis. Elimde 2 acilmis 1 acilmamis var.Oral yolla vermekte zorlaniyorum.Hatta veremiyorum.Suyuna eklesem olmaz mi acaba?

Akvaryumda yüksek oranda katmak gerek bu da bir süre sonra suyun kalitesini bozmakla birlikte yosun ve algi coşturur. Ya ayrı bir kaba damlatılacak yada stick yeme damlatılıp verilecek.

Bir kerelik katayim bari suya.Kac damla yada ml olmali acaba? Yemlere maximum 5 demis.

Berrak bildiğim akvaryumun büyük. Sonrasında komple su değişimi yapman gerekecek neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsun ?

Komple su degisimi kismini biliyorum.Bana denilmisti ki; su degisiminden sonra bir miktar katilabilir.Oyuzden sordum.

Tamam simdi ithalatcisi ile yazistim.Akvaryum suyu degilmis,hayvanin icme suyuymus.

Geri