Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ses

çıtırkap

Yeni Üye
Merhaba,
Kaplumbagam cok ses cikartiyo. Aniden kendini atiyo ses cikartinca. Bulunduğum bölgede kimse bakmıyo. Yardimcı olabilirmisiniz ? Vitamin aliyo ama ilac almasi gerek bence

Ses ciyaklama gibi mi? Hayvan akciğer enfeksiyonu olmus olabilir.

Isıtma lambası ve su ısıtıcı var mı?

AMPUL KONU Ampul hakkında burda bilgi verdim uvb sonraki aşama önce ampulu halledin

Hayvanin fotograflarini atin durumuna bakalım.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan sizi görünce mi yapıyor yoksa sürekli ve her nefes alışta derinden gelen cikleme mi?

Nefes alıp verirken başını ileri atıyor mu?

Kuru alanda mı duruyor suda mı?

Akvaryumda bakıyorsanız su ısıtıcı ve ısıtma lambası var mı?

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Merhaba ,
Evet nefes alırken ses yapiyo surekli . Kuru alanda dururken aniden suya atiyo ses cikartiyo. Bacaklarini acti hatta bugun cok korktum. Surekli kuru alanda durmak istiyo. Akvaryumda duruyo. Su ısıtıcı ve lambası yok. 17 cm boyunda

Kendisi bu şekilde. Çıtır ismi. Yemek yemiyo hiç vitamin veriyorum agızdan.

Ekli dosyalar

• 20241007_182107.jpg
    20241007_182107.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20241009-WA0006.jpeg
    IMG-20241009-WA0006.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 16
Kuru alanda su olmayacak. Ampulu en kisa zamanda halledin. Konu linkini yukarida paylaştım oradan bakabilirsiniz.

Su ısıtıcıyı arkvayumcularda bulabilirsiniz. Ampul için elektrikçilere sorun.

Bu hayvan daha ufak. Bir daha ölçün. 6 cm civarında gibi. Sadece kabuğu ölçeceksiniz.

Acilen su ısıtıcı ve ısıtma lambası alın.

Vitamin ne marka?

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam hayvanı 45 derece açıyla tutup ağzına ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Ağzına akacak kadar dik tutun.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Vitamin ne marka?

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam hayvanı 45 derece açıyla tutup ağzına ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Ağzına akacak kadar dik tutun.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.
Deep fix vitamin markasi. Ilacı dun hemen aldım. Kizdirıp agzına damlatiyorum. Baya iyilesme oldu. Ses cikarmiyo ve hareket ediyo azda olsa.

1 hafta boyunca her gün 1 damla damlatın. Sonra bakalım. Fazlası da zararlı.

Vitamin iştah açıp kırgınlığını alır. Her gün yem denemesi yapın. Ama önce yumurta ve eti deneyin.

Merhaba, ilac kullaniyoruz hala ve vitamin hic keyfimiz yok bgn. Nefes alirken zorlaniyor. Ne yapmam gerek . Ilac degisimi mi olmali ?

Hayvanın kabuk boyunu ölçtünüz mü? Net bilgi verin ki ona göre damla sayısını belirleyelim.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambasını acilen temin edin. Bunlar olmazsa iyileşmesi zor. Hayvanın metabolizmasının canlanması için ısı gerekli.

Geri