Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sibirya kurdum ve kaplumbagam ?

dexdere

Yeni Üye
benim bir su kablumbağam var ve yavru sibirya kurdu almak istiyorum sibirya kurdu kablumbağama zarar verirmi ?

NOT:kablumbagam 5 yaşındadır yavru iken tırmanmayı ögrettim suyu hiç sevmiyor akvaryumunda yem verdikden sonra cıkmak istiyor bende cıkartıyorum genelde dışarda duruyor yani diger su kablumbağlarından cok farklı...

Edit furkan54ozan:Konu başlıgı konu içeriği ile alakalı olmalıdır,kısaltma yaparak konusmak yasaktır !

RE: Yardımmmmmmmmm

Kaplumbağanızı mümkün olduğunca akvaryumundan dışarı çıkarmayın hem sizin hem de onun sağlığı için. Kaplumbağanız taşıdığı bakterileri ev ortamına da bulaştırıp evdeki bireylerin hastalanmasına neden olabileceği gibi kendisi de üşütebilir ya da mikrop kapabilir dış ortamdan.

Ama akvaryum dışında bakmaya devam edecekseniz köpek almayın derim çok büyük olasılıkla oynamaya çalışıp ısıracaktır kaplumbağanızı.

Geri