Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sıcaklık

meedmax

Bronz 5 Üye
İyi akşamlar
Kuru alan 32 derece ısıtıcım 28 derecede fakat kaplumbağam ısıtıcıdan ayrılmıyor devamlı onun üstünde duruyor bu davranış normal mi? Kuru alana çıkmıyor

Cvp: Sıcaklık

Kaplumbağanız eğer o ortama yeni ise kuru alana alışması zaman alacaktır.

Mehmet Bey, akvaryumunuzu yeni kurduysanız, kalumbağanızı yeni aldıysanız bu canlıların ürkek olmaları gayet doğal. Eğer suyun içinde bir yerlere sindiyse bu hasta olduğunu göstermez. Genelde 1 hafta 15 gün içerisinde alışacaktır diye düşünüyorum. Siz uygun yaşam alanını sağladıysanız gerisi sabretmeniz :)

Arzu benden önce söylemiş zaten :)

Benimkiler yerlerine ısındıda bana ısınamadı :D beni gördükleri saniye direk dibe dalıyorlar yem atarken bile kacıyorlar :D

Tlg13' Alıntı:
Benimkiler yerlerine ısındıda bana ısınamadı :D beni gördükleri saniye direk dibe dalıyorlar yem atarken bile kacıyorlar :D

Benim bir tanesi de öyle ama zamanla sanki daha az ürküyor. Biraz da onların yapılarından kaynaklanıyor. Diğerini kuru alanda dokunsan bile kaçmıyor mesela ama o odada görünce bile direk suya dalıyor. Oysa hemen hemen aynı zamanlarda aldım ikisini de.

zamanla alışacaklar :)

Biraz sabırla ve iyi bakım şartlarıyla bir süre sonra o ürkek hayvan sizi görünce vatoz gibi cama yapışacak :)

özellikle büyüdüklerinde size iyice alışıp yanınızda elinizde uyumaya başlayınca büyük zevk vericek size:)

Bi tanesi elimden yem yemeye basladı ama öbürü hala köşe bucak kaçıyo benden :D

Zamanla sizden korkmamaları gerektiğinin farkına varıp alışıcaklardır :)
Diğeride alışır şüpheniz olmasın :)

Bir aydır bendeler :) hala ısıtıcının ustunde duruyor sevdi galiba orayı

Belkide su soğuktur ısıtıcıdaki derece değil suya bakman lazım. Benimkinin biri (Büdü) hala kaçıyor.

Geri