Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Silikonu Isırdı

toprak2817

Bronz 3 Üye
Merhaba, akvaryumda kuru alan ve rampanın birleştiği yerde akvaryumun da arka tarafında kalan kısımda çok az silikon fazlalığı var, hafif taşmış yapılış aşamasında sanırım.2 gündür kaplumbağam rampanın arkasında o taşan silikonu ısırıp hafif hafif yemeye başladı.Sürekli orda durup ısırıyo malesef engel olamıyorum ,çok inatçı.
akvaryumu yaptıralı bir sene oluyo.silikon da akvaryum için olan silikonlardandı.Sorun yaratır mı sağlığı açısından?

Cvp: Silikonu Isırdı

Benim kaplumbağamda silikonları ısırıyordu ve bu ısırma isteği 2-3 hafta içerisinde geçmişti ve silikonları kopartamadı. Sistanın akvaryum silikonları antibakteriyel oluyor ama diğer markaları bilmiyorum.

Kuru alanı çıkarıp rampadaki fazla silikonu derz/cam kazıma bıçağı ile çıkarabilirsiniz. Benimde kuru alandaki yelpaze camlarda vardı onunla çıkarmıştım.

Kaplumbağanın silikonu yemesi ne derece sorun çıkarır bilemiyorum Cem bey söyleyecektir ama eğer biliyorsanız silikon markasınıda yazmanız iyi olur.

Evet sista nın akvaryum silikonuydu şimdi hatırladım.Özel olarak rica etmiştim yapılırken de.

Ufak parça halinde yemişse dışkılar. Kuru ve eski olduğu için kimyasal anlamda zarar oluşturmaz.

O bölgeyi maket bıçağı ile ısıramayacağı şekilde traşlayıp alırsın.

Geri