Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Silis Kumu Yıkamama Rağmen Suyu Beyazlatıyor

Vallaha çesme :)
90 litre suyu nasil bulayim? :)
Ama çeşme suyu temiz merak etme :)

Cvp: Silis kumu yıkamama rağmen suyu beyazlatıyor

Su, klor yüzünden bulanık oluyor olmasın sakın? Su temiz de kloru ne yapacağız :) Bir kaç bidona su doldur da dinlendir bari onları akvaryumlar için kullanırsın... Seni anlıyorum benim akvaryumum 50 litre ama ben damacana su sipariş etmekten bıktım resmen :) Ama suyu dinlendir hiç olmazsa öyle kullan.

Hayir. Suan bir bulanikik yok. Sabah cok daha berrak olur :)

Suyun klordan bulanik oldugunu zanletmiyorum. Eski akvaryumum da cesme suyu kullaniyorum cunku. Bulaniklik yok onda. Silis kumundan kaynaklaniyor bence.

Bulanıklık olmasa bile klorlu çeşme suyu en az 24 saat ağzı açık bekletip kullanılmalı :)

:( bunu bilmiyordum.
Napayim suyu bir daha doldurayim mi yarin bekletip? :(

Şuan akvaryumun isinmasini bekliyrum. Sabirsizlandim :)

Akvaryum işi sabır işidir, öncelikle bunu aşman lazım :)

Eğer suyu dinlendirme imkanın yoksa Sera Aquatan ve bunun gibi kloru çökerten ürünler satılıyor petshoplarda. Onları da kullanabilirsin :)

4 TL damacana al kardeşim. 90 Lt 4-4.5 damacana su yetecektir.Silis kumu bende kullanıyorum . Kaynatmadan kullandım. Bir leğene koyduğum kumu balkonda sürekli su akıtarak ve elimle karıştırarak 45 dk temizledim su bulanıklığı 45 dk sonra kayboldu.Akvaryuma koyunca 1 gün bulanık kaldı. Kaplumbağaları o bulanıklıkta içine koydum ama bir problem olmadı çok şükür. 1 gün sonra oturuyor kum bulanıklık kayboluyor. Emin Emre beyinde dediği gibi kolay kolayda su bulanmıyor oturunca .

Geri