Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Site İçin Neler Yapabiliriz?

LEGENDGRL90

Gümüş 2 Üye
arkadaşlar siteyi daha da büyütmek için neler yapmalıyız önerisi olan fikri olan varmı?
mesela herkesin dikkatini bu siteye nasıl cekebiliriz cok cok ünlü bir site nasıl yapabilir örnegin facebook gibi...
düşüncelerimizi paylaşalım belki reklamlara haberlere konu bile olabiliriz yeterki hayal edin ve neler yapabilirz biraz düşünün ve kendinizi zorlayın!..

mesela sitenin arka planı kapluş desenli olsa daha güzel olabilir ilgide ceker hem....mesela gezdiğimiz ok kapluşlu olabilir daha şirin bir görüntü olur...
örnegin klasörlerin yan kare kutucugu anlamsız olcagına kapluş desenli bir kare kutucuk olabilir...
şimdilik bunlar aklıma geliyor adminimiz(ahmet)bu önerileri değerlendirmeye alır artık bakalım nasıl gelişmelere olcak :)

Online veteriner ünümüzü arttırır...
Ayrıca diğer sitelerle kardeş site olursak buda siteye tıklanma oranını arttırır..
Googleden girin siteye bu zaten çok işimize yarar..
Kendi sitelerinize reklamımızı yapın.
Arkadaşlarınıza tavsiye edin.
Sitenin sohbet paneli olsun bir çok sitede var örneğin buda çok işe yarayacaktır.
Hamsterimveben'i örnek göstereyim,ilk zamanlar aşırı yoğunluk oldu orada ama şimdi hiç kimse yazmıyor herkes foruma yöneldi...Sohbet olursa üye azalır diye bir şey yok hatta üye artar...
Üye foruma girmezken yapılan forumdaki değişiklikler üyenin forumu sevmesini ve hoşnutluğunu sağlar.
Kaplumbağası olan ve olmayan ayırmadan yapılan yarışmalar ve ödüller(ödül kaplumbağa değil!) de çok işimize yarayacaktır.
Aynı zamanda site buluşması gibi organizasyonlarda dikkat çeker..
Sukaplumbagasi.com ve bir kaplumbağa resmi olan bir afişi direklere asmak ve ilgi çekici bir özelliklerin bulunduğunu anlatmak insanlarıda siteye yönlendirebilir..Örneğin sitede online oyun,online müzik,sohbet ve bilgi gibi...
Sitenin daha fazla ünlenmesini istiyorsak alt kategori olarak başka dallarıda eklemeliyiz.Kaplumbağa ağırlık verip diğer bölümlerlede ilgilenmeliyiz..

Şimdilik bu kadar :)
Söylediklerim biraz büyük gelebilir ama büyük işimize yarar diye düşünüyorum.

güzel düşünmüşsün ecemcim bencede destekliyorum en cokda afiş asma işi güzel olur daha cok artar:)

Aslında diğer konulara yönelmeyi ben de düşünmüştüm fakat böylelikle amacımızdan sapabiliriz.Olur olmaz kişiler siteye üye olup sadece kaplumbağa dışındaki bölümlere veya da konuşma paneli vs. gibi bölümlere yönelebilir.Şu anki bölümlerimiz yeter ve iyi diye düşünüyorum.

Site organizasyonu işleri için henüz tam zamanı değil diye düşünüyorum.İnsanlar daha doğru düzgün birbirleriyle tanışmamışken buluşmak istemeyebilir.Hatta ben de öyle düşünüyorum.Zamanı geldiğinde en iyisini düzenleriz.

Çevrimiçi veteriner konusu biraz zor.Arada bir girebilen veterinerle olabilir.2 tanıdık veterinerim var onları sitemize yönlendirmeye çalışacağım.Hatta kabul ederlerse çok güzel bir de sürprizi yaparım.

Yarışmalar da ilerleyen günlerde siteye biraz ilgi arttıkça yapılabilir ki rekabet olsun.

Çeşitli alışverişler yaptığım ve sık sık gittiğim bir hayvan dükkanına kartvizitlerimizi vermeyi düşünüyorum.Önce onlarla konuşacağım , kabul derlerse kartvizitleri bastırıp onlara vereceğim.Böylelikle yeni kaplumbağa alanlar veya da almayı düşünenleri direkt olarak sitemize yönlendirmiş oluruz.

güzel düşünüüşsün naz kartvizit iyi olurda keşke bende burdaki akvartyumculara verebilsem ama ozman kapluş satışları engellenir diyerekten ne kartviziti alırklar ne beni bi daha dükkanın önünden gecirirler ama bende ecem gibi site için bi kagıda siteyi anlatıp bastırıp mah. ve cevreye asıcam :)

ha birde tarcın dediğin gibi üyler daha birbirini tanımıyor daha iyi tanınması için bi klasör açıp herkesin ailesini okl yaşantısını hedeflerini vs... ögrenebiliriz zaten siteye giren üyelerde insanı sıkacak bişi yapan kişiler değil yani soguk değiller hepside sıcakkanlı :)

Belki kendini tanıtmak istemeyen olabilir.:)Bu işler zorla olmaz biraz site otursun...Sonra organizasyonlara bakarız.

tamam ama :) isteyen yazabilir ben açtım tanışma bölümüne konuyu:D

Öyleyse insanların kendilerini tanıtabilecek resimlerini koyabilecek bir alanı olsun..ancak her ziyaretçi her önüne gelen göremesin...Ahmet :) Bu iş sana düştü canım ne dersin ??

Organizasyonu şimdi için dememiştim zaten..

Üye yokki :)

Ancak başka bölümlere yönelmezsek hiç,hiç bir şekilde ünümüz artmaz.

DEdiğim gibi kaplumbağa ağırlıklı ancak farklı bölümleride olan bir site...Daha mantıklı....
Hem farklı alanlar için gelenlerde kaplumbağa hakkında bilgi edinir çevresindekileri uyarır...

Fikrimin arkasındayım :D

Şu anki çeşitli alanlar iyi gibi...Daha sonrasını ileride düşünürüz.Hatta yenide kurulmaya göre sitemiz çok iyi durumda.Hiçbir şeyin eksikliği hissedilmiyor.

Resim video eksiğimiz var...
Gerçekten iyi durumdayz.
Bilgileri kurtarmam gerçekten çok iyi oldu Melo sayesinde...TEkrar buradan sonsuz teşekkürler....

hızlı değiştirme bende calısmıyor. bunun için yeni bir baslık acmak istemedim. genel sorunlar gibi bir başlık olsa oraya yazsak hayat bayram olsa : )

bunlarin hepsi cok guzel fikirler! benim beynime sosyal zeka kismi disinda bisey konmadigi icin teknik konularda oneride bulunamiycam!:) ama mesela tarcinin kartvizit bastirip petshoplara koyma fikri uygulanabilir ve cok basarili olur bence.
benim gibi kaplumbagasini yeni alan bir insan kasada odeme yaparken uzerinde kaplumbaga resmi olan bisey gorurse hemen onu da alir,ozellikle de o sey bedavaysa:)
ayrica uyelerden gonullu olacak arkadaslara bastirdiginiz kart vizitlerden bir miktar gonderip,bu uygulamayi bircok sehre yayabilirsiniz.
hatta renkli bir el ilani tasarlanir ve siteye konulursa,isteyenler onu print out yapabilir,ki bu daha kolay ve masrafsiz.herkes sadece alisveris yaptigi petshopa bile asarsa cok sayida insana ulasilir.
su an aklima baska bisey gelmiyor ama ben simdiden soyleyebilirim ki ben gonulluyum.:) 2 petshop ve bir veteriner asmama izin verir saniyorum
ben

Harika..
Ne dersiniz arkadaşlar ?
Ben aslında Power Pointten bir şeyler yapabilirim ama olurmu bilmem ki...

bende fikirleri begendim gerckleştirilince haberimiz olsun neler yaptıgınızdan :D

Microsoft Power Point , Paint Shop ve Paint karmalı bir çalışma düşünüyorum.Hele boş bir vakit bulayım kısa zamanda yapmaya çalışacağım.

arkdaşlar dediginiz site gibi nasıl olsun bu kaplumbaga besliyenlerin bir sitesi bnce pitbull besliyenelriin bir sitesi var reklam olmasın diye ismini söylemiyorum orası gibi yapak süper olur ama bu dunyada kac kişi kapluş beslerki ve yazılan yorumları okumadım

Pitbull sitesinde beğenmiş olduğunuz şey nedir anlayamadım?

Dünyada kaplumbağa besleyen milyonlarca ve hatta belki de milyarlarca insan var...Gerçi önemli olan sayı değil.Amaç , niyet ve istek.

Bir dahakine konuyu baştan aşağı okursanız sadece başlığı değil , tüm üyelerin yorumlarını değerlendirebilir ve yorum yapabilirsiniz.:)

Geri