Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sıvı dışkilama normal mi

ares_cookie

Yeni Üye
Merhaba 12 cm kabuk boylu iki kaplumbağam var bu aralar dışkıları sıvı nedenini anlamadim belki arada notmal de oluyodur ben fark etmiyorumdur ama minik minik parçalar halinde akvaryum tabaninda duruyor hep tabanda silis kum var dip çekimi de yapiyorum yemler sera raffy p, tropical biorept w, tropical reptiles carnivore, sera gammarus, ve bitkisel besin olarak dajana mini sticks kullaniyorum yani yem çeşitliliğim çok fazla beslenmeden yana olduğunu sanmiyorum iştahlari gayet yerinde kisacasi bu sivi dişki normal bi durum mudur (eskiden bütün olarak görebiliyordum bu aralar hiç görmüyorum)

Sıvı dışkılamayı nasıl tespit ettin? Yani ne şekilde gözlemledin?
Parça dışkılamayı görmeme sebebin dönüp dışkılarını yedikleri için olabilir. Ve bu oldukça normaldir.

Sıvı dışkılamayı nasıl tespit ettin? Yani ne şekilde gözlemledin?
Parça dışkılamayı görmeme sebebin dönüp dışkılarını yedikleri için olabilir. Ve bu oldukça normaldir.
Tesadüfen gördüm böyle yeşil sivi gibi akiyodu belki idrar da olabilir tam emin diilim bikere denk geldi zaten benimkiler dişkilarini filtre çekemeden yiyor

Akvaryumda sirkülasyon hızlıysa dışkı parçalara ayrılabilir. Hayvanlar yiyerek yada üstüne basarak parçalayabilir. Kum yemişse dışkı parça halinde çıkar. Kum dışkının bir arada bütün durmasını engeller. Bunlar ufak taneler şeklinde akvaryumda gezer.

Yine de ishal ihtimaline karşı bitkisel yem ve marul vs. sebze verme bir süre. Sadece muz ve soyulmuş elma denemesi yapabilirsin. Bu ikisi ishale iyi gelir.

Hayvanlar üşütme kaynaklı da ishal olurlar. Kuru alanda iken esintiye maruz kalmasınlar. Malum bahar geldi pencereleri yavaş yavaş açıyoruz.

Akvaryumda sirkülasyon hızlıysa dışkı parçalara ayrılabilir. Hayvanlar yiyerek yada üstüne basarak parçalayabilir. Kum yemişse dışkı parça halinde çıkar. Kum dışkının bir arada bütün durmasını engeller. Bunlar ufak taneler şeklinde akvaryumda gezer.

Yine de ishal ihtimaline karşı bitkisel yem ve marul vs. sebze verme bir süre. Sadece muz ve soyulmuş elma denemesi yapabilirsin. Bu ikisi ishale iyi gelir.

Hayvanlar üşütme kaynaklı da ishal olurlar. Kuru alanda iken esintiye maruz kalmasınlar. Malum bahar geldi pencereleri yavaş yavaş açıyoruz.
Bitkisel yemi fazla kaçirmiş olabilirim elma yemiyorlar ama muz vermeyi denicem çok teşekkürlerr

Geri