Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sizce bu akvaryum yeterli mi ?

Tufi

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar akvaryum ararken arkadaşım kendisine lazım olmayan eski akvaryumunu önerdi. Tek sorunu sadece ön camı kırılmış balkonda dururken. Sizce camcı bunu yapar mı ve bu tek kaplumbağam için(5cm boyunda) yeterli olur mu ? Ölçülerini ölçmediğim için bilmiyorum o yüzden resim ekliyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum :)
mailto:/ezmjhc.jpg

Cvp: Sizce bu akvaryum yeterli mi ?

Bende de bu boylarda bir tane var, ve içerisinde 2 tane kaplumbağa besliyorum. Yakında büyüteceğim ama şuan baktığımda hayvanlar da küçük olduğu için çokta darlık çekmiyorlar. Çok kalabalık öğeler koyma içine hayvanın yüzecek rahat manevra yapacak yeri olsun :)

Camcı olayı biraz düşündürüyor beni, yapsa bile orada test ettirmeden kaldırıp eve götürme.

Bana da yeter gibi geldi sizin de kaplumbağalarınızın videosunu izledim. Bence orda mutludurlar yerleri yeterlidir şu an :)

Camcı beni de düşündürüyor özellikle akvaryum silikonu kullanın desem kullanır mı onu da bilmiyorum. Evet orda denemem lazım eğer yaparsa haklısınız. Yoksa evde sürprizle karşılaşılabilir :)

Silikonu siz götürün. O bulamaz hatalı ürün kullanırsa olmaz. Yoksa camı değiştirmesinde bu ebatlarda sakınca yok. Ancak tam ölçü verirseniz sizi ne kadar götürür söyleme şansımız olur.

cam yapılabilir sorun altındaki plastiği sağlam şekilde çıkarabilmesi. alt kısımlardan kayıtta atarsa sağlam olur.

Umarım önceden akvaryum yapmış bi camcıya denk gelirim. O zaman dediğiniz şeyleri ben söylemeden yapabilir sanıyorum plastiği çıkarma işini vs.

Peki akvaryum silikonunu nerde bulabilirim ?

Akvaryumu ölçmediğim için bilmiyorum. Ölçtüğüm ilk an sizinle paylaşıcam :)

sistanın akvaryum siliconları yapı marketlerde satılır.

Teşekkür ederim ben her ihtimale karşı kendim alıp görüriyim :)

Benimde yan cam kırılmıştı camcı yaptı bence bir sorun olmaz :t65y:

aslında bu konuda en iyisi kahverengi renk montage kit idi galiba. bunu banyo aynalarını duvara yapıştırmak için kullanırlar. 120 kg taşıma kapasitesi var ama senin yaptıracağın için gerek yok o ürün pahalıdır.

Dediğiniz ürün silikon mu :) Aralarında çok fark yoksa ondan alırım. Ama o kadarına gerek yok diyorsanız ilk dediğinizi alırım :)

Klasik sista akvaryum silikonu gayet iyi olur. Cam söküldükten sonra diğer camlarda kalacak silikonlar iyi temizlenmeli. Hatta bence eski akvaryum olduğu için hazır cam sökülmüşken fazla fiyat farkı almazsa diğer camlarda sökülüp tekrar birleştirilirse çok iyi olur. Silikonlar yenilenmiş olur.

dediğim ürün 30 tl civarı kalın camlar için iyidir ama seninki için gerek yok. akvaryum siliconu yeterli.

Geri