Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sizce ne yapayim?

alperkilic

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar geçen bir konuda bahsettiğim gibi toplam 7 tane kaplumbağam var. 4 ünü arkadaşım verdi bakamamış derken toplam 7 oldular. benimde o kadar imkanım olmadığı için tanıdığım bir petshopa vermeyi düşünüyorum. en azından plastik kapda beslemiyorlar oradada kaplumbağa akvaryumu var :)) ondan içim rahat biraz. Kafamı kurcalayan ileride 2 tane olsa bile kavga ederler mi yoksa bu şans meselesimi ? yani 2 tane mi 1 tane mi kalsın kararsızım :(

Cvp: Sizce ne yapayim ?

ileride ekipmanlarınızı almayı düşünüyorsanız 2 tane kalsın. ekipman almayı düşünmüyorsanız hepsini verin derim.

Ekipmanlarım var sadece uvb lamba alacam yakında. akvaryumuda büyütürüm ileride sorun olmaz da. yani kaç yaşına gelince kavga etme şeyleri ortaya çıkıyor onu merak ediyorum birde kesin kavga ederler diye birşey var mı yoksa şans mı onu merak ediyorum :)

kayga etmezler diye düşünüyorum. kaplumbağalar kendi halinda canlılardır :) madem ekipmanlarınız var ve akvaryumuda büyütmeyi düşünüyorsunuz 3 tane kaplumbağa bırakın derim. yada 100 litreye bir kaplumbağa düşecek şekilde hesaplayabilirsiniz

Kavga konusu şans. Ama 10 cm kabuk boyuna gelmiş çok kaplumbağa bu yaz kavga etti. Özellikle çiftleşme isteği ve baskın olma sebepleri bu sonucu doğurdu. Tabi bunun yanında aynı ebatta sorunsuz yaşayanlarda var ama onlarında kavga etmeyeceği garantisi yok. İlerde kavga ederlerse akvaryumu bölüp iki ayrı kuru alan yada direk ikinci bir akvaryum kurma şansınız varsa 2 kaplumbağa ile devam edebilirsiniz. Eğer yerim yada imkanım iki akvaryuma yetmez diyorsanız tek kalması gerekir. Bu yaz kavga ettiler kaplumbağamın birini sahiplendireceğim diyen çok kişi oldu. Sistem kurun dedik imkanım yada yerim yok dedi. İnsanın o kadar emek verdiği canlıdan vazgeçmeside kolay değil. Demekki baştan düşünmek gerekiyor.

Pet shopa vermeden önce burada bir ilanla bir iki hafta sahiplendirmeyide deneyebilirsiniz. Böylece uygun bir yere gittiğinden emin olursunuz.

Haklısınız. 2 Taneyle başa çıkabilirim sanırım.:)

Geri