Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sizi gulumsetecek bir kare😊

Dursun

Altın 4 Üye
Arkadaslar bu kaplumbagalarimdan biri, adi girgir 4 yasinda disi. Sabah saatlerinde evin gunes alan yerine koyuyorm boyle guneslenmeyi seviyor.

Ekli dosyalar

• IMG_6247.jpeg
    IMG_6247.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_6243.jpeg
    IMG_6243.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 37
Hayvan guzel fakat yaptığınız yanlış. Guneşlenmeye çıkarmayın.

Yerden soğuk yer.
Yerdeki pislikten göz ve kulak enfeksiyonu olur.
Balkondan düşebilir.
Tuvalete düşebilir.

Dışarıya guneşlenmeye çıkarmak yerine Isıtma lambası ve UVB lamba kullanıyoruz.

Balkonumuz yok, evimiz sicak, evimizde bebek var evimiz temiz, tuvalete nasil dusecek ya onu anlamadim🤣

Bi kez de elestirmeyin birseyi ya, ben buraya soru sormak icin baslik acmadim. Vallahi soguttunuz beni forumdan ya. Ben yetiskinim ayrica bi cok kaynaga erisebiliyorum ne nedir biliyorum.

Yemin ediyorum soguttunuz beni suradan

Hayvan guzel fakat yaptığınız yanlış. Guneşlenmeye çıkarmayın.

Yerden soğuk yer.
Yerdeki pislikten göz ve kulak enfeksiyonu olur.
Balkondan düşebilir.
Tuvalete düşebilir.

Dışarıya guneşlenmeye çıkarmak yerine Isıtma lambası ve UVB lamba kullanıyoruz.
Su bebek oyle emzirilmez yok usutur aman yere duseni almayin hastalik kapar diyen yasli herseye karisan teyzeler gibisiniz ya. Evladim yelegini giydr usutur, gunde sukadar yemek ver virt zirt insanlari biktirdiniz ya.
Yetiskiniz biz yanlisyla dogrusuyla hayatimizdaki kararlari biz veriyoruz

NOLUR ARTIK SADECE SORU SORULDUGUNDA CEVAP VERIN

Su bebek oyle emzirilmez yok usutur aman yere duseni almayin hastalik kapar diyen yasli herseye karisan teyzeler gibisiniz ya. Evladim yelegini giydr usutur, gunde sukadar yemek ver virt zirt insanlari biktirdiniz ya.
Yetiskiniz biz yanlisyla dogrusuyla hayatimizdaki kararlari biz veriyoruz

NOLUR ARTIK SADECE SORU SORULDUGUNDA CEVAP VERIN
Yönteminiz yanlış bunu bin defa söyledik insanlar anlamıyor. Sebeplerini de söylüyoruz. Siz kaplumbağa güneş alsın istersiniz ama zararı faydasından çok olur. Yetişken iseniz mantığınızı kullanın. Yaptığınız mantığa yatan bir davranış değil.

Sizi de eleştirmiyorum sadece doğru yöntemi söylüyorum. Çünkü forumun amacı bu.
BEN SİZİ MUTLU ETMEK İCİN YANLIŞ YÖNTEMİNİZE DOĞRU DİYEMEM.

Çok tatlı gerçekten Nazar değmesin 😊😍
Benim Kaplumbağam da güneşlenirken ayaklarını havaya kaldırıyor :D

O duruşa balerin duruşu deriz. Isıdan maksimum faydalanır. Bacaklara vuran ısıyı kılcal damarlar vasıtasıyla vücut içine gönderir.
Bazen oteki de gelip onun uzerine cikiyor ama cok uzaktan gorebiliyorum cekmeye firsatim olmadi😊boyle doya doya yuzup guneslenmelerini izlemek beni cok mutlu ediyor

Geri