Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Snake Necked Kaplumbağa aldım

tghn1020

Bronz 2 Üye
Snake Necked Kaplumbağa aldım diğer kaplunbağam ile anlaşıyo sizce bi sorun çıkarmı

Cvp: Snake Necked Kaplumbağa aldım

Dediğiniz kaplumbağa bu sanırım
mailto:/u/2087/17542543008305734331333992701s8kk64QFPfp0rOP82mkg.JPG

kırmızı yanaklı su kaplumbağaları vahşidir. başka bir cinsle anlaşacagını sanmıyorum

Yani kırmızı yanaklılar kendi türleriyle bile kavga ediyor, başka türle olacağını sanmıyorum.

Ali bey tam olarak türünü yazar mısınız?
Bir de nereden aldınız acaba?

Türkiye' de böyle bir türün satışı yok diye biliyorum, ilginç.

ben kırmızı yanaklıların kendi türü ile yaşatılması taraftarıyım:)

Yılan boyunlu kaplumbağa.Bakımını bilmiyorum fakat bir dergide görmüştüm.Bilgi mi bilmiyorum ama bulduğum zaman ne olduğunu yazacağım.

Benim kaplumbağlarım aynı cinsten oldukları halde bazen anlaşamıyorlar seninkilerin anlaşmasını pek olumlu bulmuyorum belki anlaşamayabilirler.Çok değişik bir kaplumbağa.

yem yemini yemiyor bitek çok iyi anlaşıyor mehmet abinin gösterdiği resimdeki kaplumbağa çorumdan aldım yem konusunda yardımcı olur musunuz

Size alişma surecinde buyuk ihtimal. Ortamina alisiyor. Yemek yememesi ilk 10-15 gun çok normaldir. Korkucak bisey yok.

Siz bu türü nerde buldunuz? Türkiye'de var mı ki bu cins?

İlk başlarda haşlanmış tavuk eti gibi lezzetli yemeklerle kendinize alıştırabilirsiniz.

ben bu cinsi çorumdan aldım çok tatlı

Snake Necked Kaplumbağa kendini kuma gömüyor ve hem tuzlu hende tatlı suda yaşaya biliyor

Hangi tür snake-necked bu acaba? Tuzlu suda yaşayanı bilmiyordum. Bunların bir kısmı fazla büyüyor diye biliyorum. Ayrıca diğerlerinden ayırmanız gerekebilir. Foto çektiniz mi hiç?

Snake necked turtle Avustralya ve Okyanusya adalarının yerel türlerindendir. Değişik türler bu sınıflandırma altında. Fiyatları da oldukça pahalıdır. Çorumdan aldığınız kaplumbağanın snake necked olması imkansız. Avrupada bile ender koleksiyoncuda var.
Sizin aldığınız kaplumbağa çok büyük ihtimal yumuşak kabuklu kaplumbağadır. Foto eklerseniz türünü söyleriz.

aldığım kaplumbağa bu tür kaplumbağa 20 tl aldım yanlız bir kavga sonunda öldü

20 TL ye snake necked almanız imkansız. En iyi ihtimal 200 TL olmalı fiyat . Aldığınız kaplumbağa çok büyük ihtimal Pelodiscus sinensis.

evet baktım o olma ihtimalide var ama orda öle yazıyodu

mailto:/ou71ts.jpg
resimdeki kapluş ama öldü

Evet resimdeki kaplumbağa Pelodiscus sinensis. Çin yumuşak kabuklu kaplumbağası.
Boynunun normal bir kaplumbağadan uzun olması sebebiyle yılan boyunlu yazmış olabilirler. Bu kaplumbağayı kabuksuz kaplumbağa, fil kaplumbağa gibi isimlerle de satanları duyduk.

Bu kaplumbağa muson asyasında yemek için üretiliyor. Dolayısıyla fiyatları çok ucuz. Ancak ucuz fiyatlarına aldanmayın, gerçekten özel ve bakımı çok çok zor olan bir kaplumbağa .

Geri