Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sonunda resmini yükledim:)

volkan0312

Bronz 4 Üye
[attachment=51][attachment=52]Arkadaşlar bu da benim tospiş.Ben tospiş diyorum çünkü henüz bir isim bulamadım aslında aramıyorum da.Alalı yaklaşık bir ay oldu ama neredeyse 1 cm boy attı ve epey bi alıştı bize.Özellikle akşamları paludaryum ve kuru alan lambasını yakınca başlıyor yüzmeye birde yemini vermişsem değmeyin keyfine.Seslere ve bize tepki vermeye başladı hemen ısıtıcısının üzerine oturup fotğrafını çekmemi bekliyor sanki, hiç rahatsız olmuyor.Bu arada en sevdiği şeyler tetranın gammarusu ve ekmek içi.Nedense stick yemlerini fazla yemiyor ama az da olsa meyve ve sebze da yemeye başladı sınırlı miktarda tabii.

afiyet olsun tosbişine inş en iyi sekilde bakarsınve inş saglıklı bir sekilde büyür:)cok şirin maşallah

iyi dilekleriniz için teşekkürler her ne kadar gerçek doğal ortamında olmasa da elimdeki imkanlarla en iyi şekilde rahat ettirebiliyorumdur umarım

Tospiş'e de maaşallah baksanıza ağa gibi kurulmuş.

Tospiş'e ve size birlikte mutlu uzun sağlıklı hayat dilerim...

Tospişin bir kaç yeni fotoğrafı daha( bazıları dün akşam tasarladığım kuru alanıyla beraber)

Bu rsimlerde de daha dün akşam tasarladığım kuru alanı,kuru alanı ısıtmak için siyah masa lambasını,onun altında camdaki sadece aydınlatma amaçlı su geçirmez floresanı ve bazı fotolarda paludaryumun en solunda tepede duran portatif uvb lambayı görebilirsiniz

Kaplumbağanız çok şirin daha minicik.:)Uzun yıllar boyunca arkadaşınız olması için tüm ekipmanlar bulunuyor gibi.Suyunuzda temiz.Kaplumbağanız şanslı.Malesef hepsi bu ihtiyaçlarına sahip olamıyor.:(

Kapluş çok tatlı. Ben şaştım kaldım doğrusu yani kuru alanı ne güzel yapmışınız. Ben cd kabını vantuzla bir alttan bir üstten yaptım. Düşlüyor diye bağladım o kadar güzel görünmüyor.

oldukça güzel olmuş akvaryumunuz.. kuru alanı biraz daha suya indirirseniz çıkmakta zorlanmaycaklardır tam su yüzeyinde olduğunda çıkarken zorlanabiliyolar.. kaplumbağanızla uzun yıllar beraber olursunuz umarım :)

Haklısın aragorn.Bugün çıkarken biraz zorlandığını gördüm ama ne zaman odaya gelsem hep üstüne çıkmış ve çevreye bakınırken gördüm.Daha küçük olduğundan kuru yerin eğiminin birazcık fazla olduğunu düşündüm, tekrardan işe başladım ve eğimi azaltıp bir bölümünü suya indirdim.Şimdi eskisindende çok kolay çıkabiliyor.

Arkadaşlar daha önceden silinen fotoların yerine tekrardan bazı fotolar attım.Geçen seneki bebek haliyle şimdiki 10 cm lik halini görebilirsiniz

Ekli dosyalar

• volkan1.JPG
    131.7 KB · Görüntüleme: 12
  • DSC031233.JPG
    131.2 KB · Görüntüleme: 10
  • volkan.JPG
    81.3 KB · Görüntüleme: 9
  • volk.jpg
    224.7 KB · Görüntüleme: 10
  • vol.jpg
    228.1 KB · Görüntüleme: 10
teşekkürler arkadaşlar.Paludaryumun resimlerini de ''çok kolay ve dayanıklaı bir kuru alan'' adı altında kendi yaptığımız sistemler bölümünde görebilirsiniz.

Geri