Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

soru

vicdan

Bronz 2 Üye
bu sitenin ana konusundan dışarı çıkacak ama bi e posta aldım. soru soruyodu. çok merak ettim. soru şöyle: Tanrı'dan daha büyük, şeytandan daha kötü, fakirde var zengin ihtiyaç duyar, eğer onu yersen ölürsün? cevaplarınızı bekliyorum...

ben de bilmiyorum ama 'şeytandan daha kötü' diyor. yine de fikrin için teşekkür ederim.

farklı bakarsan şeytandan daha kötü olabilir.çünkü sevgi anında yayılabilen bulaşıcı bir hastalık gibidir.en kötü insanı bile iyiye dönüştürebilir.rica ederim

Cevap hiç birşeymiş biraz baktım nete ordan buldum. İlk cümleden de belli zaten hiçbirşey olduğu aslında. Orjinali ingilizce olan metin Türkçe ye çevrilince olumlu olumsuzluk anlayışındaki farklardan dolayı biraz değişmiş. Metnin aslı ve Türkçesi şöyle

"Nothing" is Greater Than GOD..hiçbir şey Tanrıdan büyük değildir."
"Nothing" is more evil than Devil ..hiçbir şey şeytandan daha kötü değildir"
Poor got "Nothing" ..Fakirin hiç bir şeyi yoktur
Rich needs "Nothing"...Zenginin hiçbir şeye ihtiyacı yoktur.
We die if we eat "Nothing" ....hiçbir şey yemezsek ölürüz

çok teşekkür ederim. ikinize de... bunu e posta ile yazan arkadaşıma göndericem

Rica ederiz :) Türkçe mantığıyla düşününce hiçbir şey mantıklı gelmiyor fakirde hiçbir şey var zengin hiçbir şeye ihtiyaç duyar gibi bir anlam çıkıyor ama aslı ingilizce olduğu için ingilizce kalıbında mantıklı oluyor. Bu yüzden cevap hakkında bayağ düşünmek gereken bir soru en azından Türkçesi için öyle.

Ayrica Tanri diye birsey yok bu isim uydurmaca. ALLAHIN 99 ismi var ve bu 99 isminin içinde tanri ismi hiç yer almiyor. Bu yüzden kullanmamaya dikkat gösterelim. Ondan sonra Cihan beye katiliyorum. Kesin öyle olmustur, aksisi zaten saçma.

Geri