Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sorularım var

tosba

Bronz 5 Üye
kaplumbağamın suyununu tamamen doldurdum bu sefer rahat etmedı ve sureklı çırpınıyor buda beni üzüyor o daha bebek karaya da ckamıyor ne yapacağımı bılmıyorum ... ve ayrıca karides yemıyo ne yapmalıyım ne yapdıysam yedıremedım :( çok üzülüyorum :(

Cvp: anladmadığım konu başlıkları :(

karidesi nerden aldın?

BALIKÇIDAN :)

RE: anladmadığım konu başlıkları :(

Bilimum techizatlariniz varsa sikinti olusturmayacaktir korkmayin

maalesef yok napıcam daha bügün aldım ve olucek dıye cok korkuyorum :( of of :\

Cvp: Sorularım var

Su karidesi (tatlı su amphipodu, gammarus pulex):

Hem yavru hem de yetişkin kaplumbağaların en sevdiği yiyeceklerden biri. Kurutulmuş su karidesleri akvaryumcularda satılır. “Karides” dediysem burada deniz karidesi değil, tatlı su omurgasızlarından “tatlı su karidesi” söz konusu (bazı lisanlarda Türkçe karşılığı olarak “dere piresi yengeci” diye geçer). Deniz ürünleri, tatlı su kaplumbağaları için doğal besin olmadığı gibi bünyesinde tuz barındırdığından tatlı su kaplumbağaları için uygun değildir. Akvaryumda verildiğinde yenmemiş olanlar hemen toplanmalı.

anladım fakat benim karıdeslerımınde zaten bunlar fakat ben kaplumbağamada sorun olduğunu düşünüyorum ağlıcam yaa :( balıkçı çok sağlıklı demıstı ama ... :(

Akvaryum alana kadar plastik kabı çok suyla doldurmayın(1-2 parmak doldurun) ve ilk günler yemek yemez.Bende ilk aldığımda plastik kapta bakıyodum bunları okuyunca ölcek diye çok korktum,benimkide yem yemiyodu.Akvaryum alana kadar sadece tetra reptomin yedi,o yemi alırsanız yiyeceğini umuyorum,yemezse alışması için zaman tanıyın ve hep karides vermeyin :)

plastik kapta benimkilerde yemiyorlardı kuru alan dediğiniz yer zaten minnacık bi yerr soğuk olduğundan orayada cıkmıyordu.tek yaptığı suyun içinde boş boş yatmak kaçmak için çırpınmaktı.10 tl plastik kaba verceğinize 30 40 tllik bi akvaryum alın ısıtıcı alın birde kuru alan kendilerine gelirler :) kuru alanı taşlardan kendinizde yapabilirsiniz çok basit şekilde hem doğal görünüür :)

ilerde artık filtre kuru alan lambası çeşitli dekorlarıda yavaş yavaş tamamlarsınız :)

Bende birşey sorucam. Kaplumbağam durmadan taşın üzerine çıkıyor. Sanırım intihar etmeye çalışıyor. Sizce su seviyesini arttırıyımmı. Su seviyesi kafasına kadar geliyor

su seviyesini yükseltin yüzebilcekleri kadar derin olsun.

Geri