Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sosyallik

Kaplumbikci61

Yeni Üye
Henüz bir yaşını bitirmemiş bize geldiğinde yeni doğmuş kabul edersek 7 aylık bir kaplumbağamız var. Dişi olduğunu tahmin ediyorum ama henüz küçük. Bir arkadaşı vardı ama hareketsizdi ve kışı atlatamadı. Öldüğü gün İstanbulda kar vardı. Ondan dolayımı bilmiyorum ama diğeri öldükten sonra dişi olan hareketlendi. Bir iki yeni şey aldık öyle olunca onların da etkisi olabilir. Ama acaba yalnız olduğu için mutlu mu. Ya da çok mu iyimser düşünüyorum?

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Bu hayvanlar asosyaldir. Bölgelerini bizde akvaryum oluyor, akvaryumu sahiplenme, alan darlığı, yem rekabeti, alfa olma durumu, ileriye dönük cinsel kur bunaltmaları gibi sebepler birbirlerine dalaşma ve kavga sebebidir.

Birden fazla hayvanın tek avantajı birden fazla gözün kuru alana çıktıklarında tehditleri algılaması dolayısıyla verdiği rahatlık. Yavru hayvanlarda ise birbirlerine bakarak öğreneceklerini daha çabuk öğrenme ve yalnızlığın vereceği ürkeklikten bir parça rahatlama hissi.

Bizim açımızdan ise her bir hayvan, bir kat daha maliyetin artması demek. Başta akvaryum büyüklüğü olmak üzere, yem alımı, ekipman, su ve elektrik faturalarının artması gibi. Ki şu an 1000'li liraları buluyor. Sadece ömürlük akvaryum ve ekipmanları 5000 lirayı geçiyor. Yem ve filtre malzemeleri gibi sürekli alınması gerekenleri katmıyorum. Herşey aldı başını gitti.

Hayvanın hareketlenmesi ise güneş ışığını pencereden gördü ise yazın geldiğini anladığındandır. Yaza doğru canlanırlar.