Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su buharlaşmasına çözüm (elektrikçi ve makineciler)

incubus

Elmas 5 Üye
Arkadaşlar son zamanlarda su buharlaşmasıyla ilgili çok fazla şikayet var. Aklıma bir fikir geldi gerçekleşmesi ne kadar zor bilemem ama yinede sizinle paylaşmak istedim. :)

Su buharlaşmasına karşılık bir makine olsa su belirlediğimiz su seviyesinin altına indiğinde makine otomatik olarak ısıtıcıyı durdursa ve kendi tankındaki (belirlediğimiz su miktarı) suyu akvaryumumuza boşaltsa bir süre sonra tekrar ısıtıcıyı çalıştırsa?

Garip bir fikir ama yapılamayacak kadar değil sanırım yapılsa satılır diye düşünüyorum :)

Sizce? :shy:

Elektrik ve elektronikden anlayanlar için buyrun devre;(Sizin dediğiniz gibi çalışıyor.)

http://320volt.com/su-seviye-kontrol-devresi-pic12f629-proton-picbasic/

Ben yağıcakdım bu devreyi hobi olarak ama vazgeçmiştim.(Kaplumbağam yokken)Şimdi de zaman yok. :(

su seviyesi belli bir miktarın altına inince çalışmayı durduran ısıtıcılar satılmakta.

zencefil' Alıntı:
su seviyesi belli bir miktarın altına inince çalışmayı durduran ısıtıcılar satılmakta.
Ama yapılan makine hem ısıtıcıyı kapatıcak hem su eklicek eklendikten bir süre sonrada ısıtıcıyı tekrar çalıştırıcak :)

Belki yapılabilir ama biraz uğraş ve teknik isteyen bir durum.Benim için fazla ironik :)

Geri