Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Değişimi

furkansankapan

Bronz 1 Üye
Arkadaşlar yeni akvaryuma aldım da iç filtre var şimdi akvaryumda ki suyu değiştirmem gerekiyor mu ?

Çok Teşekkür Yani bir sürahi alıcam bir sürahi koyucam :):):)

Edit alcatraz:Kelimeleri daha düzgün yazalım lütfen.

Bence 2 Günde 1 Suyunu Tamamen Değişin Şahsen En Sağlıklısı Ama Uzmanlar Daha İyi Yönlendirir...

Suyu tamamen değiştirme sıklığı bence kullandığın yem ve kaplumbağalarının büyüklüğü ile alakalı, yani demek istediğim eğer küçük iseler;
suları çabuk kirlenmez kaplumbağalar suyun dışında nefes alıp suya girerler.. gözle görüşür bir kirlilik olduğu zaman suyu tamamen değiştirmenizi öneririm. fakat üstte belirtildiği gibi, 3-4 günde bir %20'lik bir değişim yaparsan sağlıklı olur.

kaplumbağanın doğal ortamı nasıldır Admin in dediği gibi haftada bir kere %20-%30 su değişimi yeterlidir

az önce okuduğum kadarıyla suyundaki minarallar,küçük mikroorganizmalar yararlıymış,çok sık değiştirmemek gerekmiş.. kirlilik oranına göre anladığım kadarıyla bakılmalı ona göre %20-%25-%30 civarı yada suyun yarısıda olur kirli suyun yerine temiz su takviyesi yeterli olacaktır... yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

su değişimi haftada bir %20 veya %30 su değişimi yap.

Ben de ilk hafta suyu komple değiştirdim ama bir veterinerin dediğine göre komple su değişimi yapılmamalıymış. Haftada bir, ya da 4-5 günde bir %25 ila %50 si değiştirilmeliymiş. Çünkü suyu komple değiştirmek, kaplumbağa için faydalı olan sudaki yararlı bakterilerin de kaybolmasına ve akvaryum florasının bozulmasına yol açıyormuş.Bu yüzden ben de bu şekilde değiştirmeye başladım.

Geri