Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su değişimi

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar akvaryumun suyunu deyiştirirken suyu 1hafta dinlendirilmiş musluk suyu olsa çünkü temiz suda mineral yokmuş ama musluk suyunda varmış ... ?

RE: Su değşimi

Musluk suyunu 2-3 gün dinlendirip kullanabilirsiniz.

Eğer musluk suyunu dinlendirme imkanınız yoksa
mailto:/urun_detay.aspx?kat=230&urn=1080
linkinde ki ürünü tavsiye edebilirim.

antifbyigit' Alıntı:
Yanlış yazmışım mineral. :D

Yanlış mesaj yazdıgınızda kendı mesajınızı düzenleyin.Düzenlemeyi bilmiyorsanız;

Tüm butonların kullanımına bakabilirsiniz.

Su olayının fazla abartılmaması gerekildiğini düşünüyorum. Sonuçta narin balıklara benzemez kaplumbağalar. Çeşme suyunu dinlendirmeden bile gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Aslında yanlış biliyorsununuz terlikk kabuklarında kireçlenme yapabilir.

terlikk' Alıntı:
Su olayının fazla abartılmaması gerekildiğini düşünüyorum. Sonuçta narin balıklara benzemez kaplumbağalar. Çeşme suyunu dinlendirmeden bile gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Her bulduğunuz suyu içebiliyor musunuz? ya da evde kullanabiliyor musunuz?
Kaplumbağalar için su son derece önemlidir.Sizin gibi düşünmüyorum.

antifbyigit' Alıntı:
Arkadaşlar akvaryumun suyunu deyiştirirken suyu 1hafta dinlendirilmiş musluk suyu olsa çünkü temiz suda mineral yokmuş ama musluk suyunda varmış ... ?

Şebeke suyu yani musluktan akan su ve damacana veya şişelerde aldığımız sularda mineraller ve bizlere yararlı olan iyonlar vardır.Temiz sudan kastettiğiniz bunlarsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Arı su diye adlandırılan su ise laboratuvarlar gibi ortamlarda bulunan sudur.Bunun içinde mineral veya iyonlar bulunmaz.

antifbyigit' Alıntı:

Musluk suyunu dinlendirmeden kullanabilirsiniz. Ama içim rahat etmiyor diyorsanız bir gün dinlendirip kullanabilirsiniz.

alcatraz' Alıntı:
Aslında yanlış biliyorsununuz terlikk kabuklarında kireçlenme yapabilir.

Çok nadir görülse de haklısın ama 1 2 gün kabuğunu fırçalayınca geçecek bir sorun.

zencefil' Alıntı:
Her bulduğunuz suyu içebiliyor musunuz? ya da evde kullanabiliyor musunuz?
Kaplumbağalar için su son derece önemlidir.Sizin gibi düşünmüyorum.

Her bulduğumuz suyu içmekle ne alakası var Allah aşkına? Su kaplumbağaları gölde de yaşayabilen hayvanlar, gölü damacanadan mı dolduruyorlar?

Minik akvaryumu olanlar için içlerinin rahat etmesi adına da damacana suyu kullanılabilir ama şu an kullandığım gibi büyük sayılabilecek akvaryumlarda hele de benim gibi haftalık suyun yarısını değiştirenler için damacana imkansız. 10 seneyi geçti beslediğim kaplumbağada çok şükür bir sorun yok, tabii sizinkinde olmayacak diye bir şart yok ama bi sorun olma ihtimalini çok çok az görüyorum ben.

Doğal ortamlarında yaşamaları tabi ki mümkün ama bizler akvaryumda tamamen doğal şartları sağlayamıyoruz.Benim için suyun özellikleri önemli.Tedbirimi almak istiyorum sadece.İsteyen istediği gibi kullanabilir.Sizin Kullanımınızla benim ki farklı ki bu olabilir.Kaplumbağanıza sağlıklı daha nice on yıllar dilerim.Benim akvaryumumda 75 lt su var ve benimde damacana kullanma ihtimalim yok.Onun için bir ürün kullanıyorum.Arkadaşla da bunu paylaştım zaten.Görüşünüze saygı duyuyorum.

bence boşuna tartışıyorsunuz. Dayayın musluk suyunu hiç birşey olmaz. Ama kireç olayı için tedbir alabilirsiniz.

Dinlendirilmiş musluk suyu koyuyorum ama tam deyil çok az temiz su kulanıyorum mavi damlam var ama damlam 3 sene önceki damla tarih yazmıyodu bende kulanıyorum bir sorun yaratmadı ama yenisini alacam.

Ben ankarada oturuyorum ankatanın suyu sert ve kireçli olduğu için kalsiyum var çocuklad için kemik gelişimine yardımcı oluyor ama kapuşlar için varmı bilmiyorun.

Abartmaya gerek yok iki gün dinlendirin koyun hiç bir zararı olmaz lepistesler çok narin bir balıktır ben direk musluktan alıp iki gün dinlendiriyorum hiç bir zararını görmedim.

Geri