Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su düzenleyici

devrimikrameroglu

Bronz 5 Üye
Merhaba kaplumbağa için su düzenleyici aldım 160 170 litrede 30 litre su değiştiriyorum haftalık bu ürünü damlatıyorum 10 litre suya 5 damla yani 15 damla koyuyorum bunun rengi mavi renk amonyak patlamasını engellermi anlamamı zorlaştırırmı fikri olan varmı? dış filtre 24 saat çalışıyor su tertemiz görünüyor ama herhangi birşeyi gizlermi diye tereddüt ettim dd.jpg

Mavi renk varsa bu metilen mavisi içeriyor demektir. Dış filtre olan sistemlerde kullanmıyoruz bu döngü (nitrifikasyon) bakterilerini öldürür.

Su düzenleyicileri doğrudan akvaryuma koymuyoruz.

Petşişeler içinde dinlendirdiğiniz suya dökün rengi beyazlaşıncaya kadar bekleyin. Fazladan bekletmede sakınca yok.

Arıtma cihazınız varsa suyu ondan alıp direk kullanabilirsiniz o zaman su düzenleyiciye gerek kalmaz. Aynı şekilde dış filtrede carbon filtre malzemesi kullanıyorsanız bu ağır metalleri ayrıştırıyor. Yine su düzenleyiciye gerek olmaz. Yani buna masraf yapmayın.

Metilen mavisi amonyak zehirlenmesinde endikedir. Amonyak patlaması olur ve o gün temizleyecek vaktiniz olmazsa damlatırsınız bir iki gün idare eder. Amonyak patlaması olduğunda filtre malzemeleri işlevini yitirmiş demektir. Zeolite malzemeyi yenilersiniz. Diğerlerinde süresi dolanı.

Geri