Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Düzenleyiciler....

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar ben hangi petshopcuya gitsem burada önerilen su düzenleyicilerden bulamıyorum.Neyse aramalarım devam ediyor...Burada Sera'nın ürünlerini satan petshopcu var fakat istediğim su düzenleyicisi yok...Neyse getirtirebilirsem getirtiyim.Birincisi siz hangi su düzenleyicisini kullanıyorsunuz veya öneriyorsunuz?İkincisi bu su düzenleyicisini alana kadar ne yapmalıyım?

Cevaplarınız için teşekkürler...

Bende tetranınki var Aqua safe diye bir şey. Seranınkini sormuştum vardı ama o büyüktü biraz da pahalı. Cahide Bübü'nün pet shopçu şeref amcası dedi ki isterseniz tertranın var küçük size bir süre yeter dedi. 5 liraya mı ne aldım.

Fiyatı iyiymiş...Neyse araştırmalarıma devam edeyim.Evet seranın ürünleri biraz pahalı...

sera aqutuan var burda her petshopta var nerdeyse. ama oldukça pahalı.. dinlenmiş su ya da içme suyu kullanma imkanınız varsa onla beraber su değişimlerinde de contra-ıcyhto(mavi damla) kullanırsanız yeterli gelcektir dezenfekte açısından..

Aslında o kadar da pahalı sayılmaz.:)Sera'nın Aquatan'ı 15 YTL ve 100 ml.Her 20 litreye de 5 ml. kullanıyorsunuz.Yani size rahat rahat uzun süre yeter.Eğer daha da büyüğünü alırsanız 200 ml.lik gibi , daha da ucuza gelebilir.

Bu arada Aragorn suyu dezenfekte için Contra-Ichyhto yeter demiş.Yalnız siz suyu mu düzenleyeceksiniz yoksa suyu mu dezenfekte edeceksiniz?2'si ayrı şeyler...Birisi suyun Ph'ını ayarlar , kloru bağlar ve ağır metalleri yok eder (Sera) , birisi de bakterileri öldürür.(Contra)

''dinlenmiş su ya da içme suyu kullanma imkanınız varsa onla beraber su değişimlerinde de contra-ıcyhto(mavi damla) kullanırsanız yeterli gelcektir dezenfekte açısından.. '' derken su düzenlemesi sorununa dinlenmiş su kullanarak çözüm sağlamış olur mavi damla ile de dezenfektasyonunu sağlar diye düşündüğüm için o şekilde cevapladım :) dinlenmiş su ya da içme suyu kullanılırsa zaten su düzenleyicisi kullanımına gerek kalmıyor bildiğin gibi.. suyu daha sağlıklı hale getirmek de contra ile mümkün.. fatihvemavis suyu düzenleme açısından yazmış mesajı zaten kendi de belirtmiş düzenleme konusunda sorduğunu... ben ekstra olarak değindim dezenfekte olayına..

Geri