Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su filtresi

Dreamland

Bronz 1 Üye
Merhaba arkadaşlar kablumbağam için hazırladığın akvaryumda su filtresi kullandım fakat bu onu çok rahatsız ediyor, bende çıkarmak zorunda kaldım sadece ısıtıcı takılı çünkü motor onun haraketlerini ve dengesini bozuyor. Çıkardığım filtrenin açığını su temizliği ile kapatabilirmiyim? ve filtre kablumbağalar için hayati bir önem taşırmı? Şimdiden teşekkür ederim..

Konu aksesuar ve ekipmanlar bölümüne taşındı/tubidik

Cvp: Su filtresi

Akvaryumunuza göre debisi yüksek bir filtre kullanıyorsanız kaplumbağayı zorlayabilir.
Ama kullandığınız filtrenin su çıkışını cama doğru çevirirseniz akıntı kaplumbağayı bu kadar etkilemez.
Filtresiz bir akvaryum olmamalı.Sonuç olarak temizlik için ondan başka şansınız yok.Sürekli su değişimi yaparak kaplumbağanın ortamını sürekli değiştirmiş olursunuz.Bu tavsiye edilebilir bir durum değil.Filtre kullanmanız gerekli.

Tşk ederim sanırım aldığım filtre kalitesiz olduğundan sorun yaşadım. Rahat bulabileceğim ve önerebileceğiniz bir marka varsa minnettar kalırım.

Ben yağmur aparatını çama çevirdim hem rahatsız etmiyor hemde önüne geçiyor orda rahatlıyorlar bence çünkü kabuklarına su masajı gibi oluyor.

Akvaryumunuzda ki suyu saatte 3-4 kere çevirecek bir filtre alıp, akıntı için önlemleri alırsanız rahatlıkla kullanırsınız.

En kısa zamanda temin edeceğim tşk ederim. Antifbyiğit önerin için sanada tşk ederim deneyeceğim :)

Filtreyi kapatmasaydınız keşke. Ben de yüzemiyor hayvancağız rahatsız oluyor diye kapatıyordum bir zamanlar ama kısa sürede alışıyorlarmış meğer :D

kapatmayı bırakın ben attım :) Daha kaliteli bir filtre alacağım napalım artık :)

Yağmurluk aparatı olan bir filtre alırsanız çok sorun yaşamazsınız.Kapuşunuz korkmaz.Biraz daha büyüdüklerinde akıntıyla oynuyorlar.O zaman yağmur aparatını çıkartısınız.

Boşuna bir daha para vermenize gerek yok.Yağmur aparatı akvaryumcularda satılıyor.Onlardan alıp takabilirsiniz.

Geri