Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

SU ISISI HAKKINDA

devrimikrameroglu

Bronz 5 Üye
Merhaba Su kaplumbağamda 300w ısıtıcı Uva lamba ve Normal 42 w Sarı hjalojen ısıtıcı lamba var kaplumbağa suyu çok sevdi ısıtıcı 28 derece ayarlı ama sera marka cam derece aldım suya taktm su baya 33 34 derece gösteriyor ısıtıcıyı 26ya getirdim bu seferde 32 gösteriyor kaplumbağa memnun bu durumdan fakat bi zararı varmı bilmiyorum dereceyi elimle tuttugumda alttan 36 37 derecelere geliyor derecede saglam sanırım su cok sıcak yada ev de etki ediyor bir sorun yaşarmıyım kaplumbağa sağlığı için

Dereceyi baz alın. Isıtıcıdan uzak ön köşede olacak. Su ısıtıcılarda kalibrasyon hatası çıkabiliyor yada su oranı/ısıtıcı gücü, ısı değerinde fark yaratabiliyor. Su derecede 32 olacak şekilde ayarlayın.

Su ısıtıcı çelik ısıtıcı ise bu geç ısınmakla birlikte geç soğur. Geç soğuduğu için normalden bir iki derece fazla gösterebilir.

ısıtıcım arka ortada yatay duruyor ısıtıcı böle 300w trendyolda en cok satan cam ısıtıcı derecem de en sağ en ön suyun içinde duruyor 32 derece su o zaman iyi olur ben 28e sabitlemek lazım diye biliyordum suyu çok teşekkür ederim

Pardon lamba ile karıştırdım 28 derece olacak. Başka bir konuda lamba ile ilgili yazı yazmıştım. Akıl oraya gitti.

Anladım nasıl düşürücem bakalm ısıtıcı 26 dereceye ayarlı suyu 32 derece gösteriyor civalı cam derece hayvanda halınden memnun gibi

Seralar alkol bazlıdır. Cıva yoktur.

Isıtıcı 300 watt suda az ise bu dengeyi kurmak biraz zorlaştırır. Öyle ayarlayın ki su hiçbir zaman 26 derece altına düşmesin.

su 170 litre minimum 170 180 değişiyor ısıtıcı 300w valla kendı kendıne calısıp duruyo normalde ama anlamadım bende hayvan üşümez o garanti de pişmesinden çekindim o yüzden yazdım

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    178.5 KB · Görüntüleme: 6
Smart marka en kalitesiz ısıtıcı. Kalibrasyonda hata olması yüksek.

Su çok az da değil aslında. Su sirkülasyonu nasıl? Düşükse civarındaki bölgeyi daha fazla ısıtır.

1200 litre dış filtre var surekli baloncuk atıyor sağlam çekimide var suda öle ılık gibi deil bence ama derece de 32 gösteriyor fazla olursa zararı varmı ısıtıcıyı kapatıp denicem bide kaç göstericek ısıtıcısız normalde heralde 20 22 filan olması lazım

Filtrenin su çıkış borusunu su yüzeyinden 3 sağlam vantuz ile tutturup ön tapasını çıkarın. Su önden aksın. Yüzeyden akvaryuma vurunca hem kabarcık yapar hemde sirkülasyon.

32 derece çok. 28 derece olsun. Dış ortam ile su ısısı arasında fark çok olmamalı. Sıcak olursa hayvan her sudan kuru alana çıktığında üşür.

anladım teşekkür ederim 28 derece yi tutturmayı deneyeceğim ısıtıcı ile çözmeye çalışıcam tank yüksek oldugu için suyu yukardan verince hayvan akıntıya kaplıyor o yüzden farklı bi sistemle L boru ile tankın en sol tarafından suyu basıyorum cok teşekkürler

Filtreyi arka camda ön cama doğru konumlandırın. Su ön cama çarpınca şiddeti azalır.

Geri