Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su ısıtıcının ne kadarına gelmeli?

ege-can

Gümüş 3 Üye
arkadaşlar benim ısıtıcı biraz uzun olduğu için yarısı suda kalıyor.bir şey olur mu?.hepsimi suda kalması gerek? şimdiden teşekkürler:)

Kutusunda yazar.2 Türlü ısıtıcı vardır...
1-Suya tamamen batırılan ısıtıcı
2-Suya bir kısmı batırılan ısıtıcı

Eğer sizinki suya bir kısmı batırılan ısıtıcıysa tamamen batırdığınızda bozulabilir.
Eğer suya tamamen batırılan ısıtıcıysa bir kısmı dışarıda kalınca bozulabilir.Mutlaka ögrenmelisiniz.

ben takmadım ısıtıcıyı abim taktı ben dışardayken kutuyuda attı.kutu yok yani şuan sizce nasıl anlarım hangi türden olduğunu

Mümkün değil anlamak.
Üzerine iyi bakın.Markası ve modeli yazıyorsa internetten araştırın.

tamam bakarım
baktım ısıtıcının üzerinde bir çizgi var üstünde de max su seviyesi yazıyor.sizce oraya kadar su koymak gerekli mi benim şuan yarısına kadar su var.bir şey farkeder mi?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

yarısına kadar koysam olur mu zaten şuan yarısına kadar dolu ne yapayım?

İşarete kadar koyun.Yoksa suyun dışında olan yer çok ısınır...Bozulabilir.

hayır sıcaklığı geçmiyor yarısına kadar dolu .illa o işarete kadar koymak şart mı yoksa yarısına kadar da koysak olur mu kayarsa ne olabilir?

diyorum ki şuan su, ısıtıcının yarısına kadar dolu bi zararı olurmu?ama orada maksimum diyor yani en fazla biraz az koyarsam birşey olmaz heralde?

Edit alcatraz:Türkçe kelimeler kullanalım ve cümleleri kesik kesik yazmayalım lütfen.

Hava ile suyun öz ısıları farklı olduğu için suyun içindeki kısımın ısısı suyu anca ısıtcak kadar ısınırken dışarda kalan kısım aşırı derece ısınır bu aradaki sıcaklık farkı ısıtıcının ani bozulmasına patlamasına neden olablceği gibi kaplumbağanızda yanıklara da yol açabilir...
Isıtıcıyı o çizgiye kadar suya yatıracak şekilde eğik koymak bu kadar da zor olmasa gerek diye düşünüyorum...

Tabi karar sizin bi zarar olmayacağına kanaat getirmişseniz bize sormanıza da gerek yok zaten

tamam o zaman o yere kadar yatırırm ama şimdi olmaz abimin odasına koydum güneş alıyor diye abim uyuyor şuan sabaha kadar kalsa bi şey olurmu?

Edit alcatraz:Kısaltma yapıp konuşmak yasaktır.

Geri