Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Isıtıcısında Sorun

ömür

Platin 1 Üye
Arkadaşlar bu gün bir su ısıtıcı aldım.
Markası ''Xilong'' resimdede var.
mailto:/s/u/1d05n.jpg
upload.php

mailto:/s/u/1d06w.jpg
Derece ayarını 29/27 arası olan bölgeye getirdim.
mailto:/s/u/1d09h.jpg
Fişe taktım bir sigara yakayım dedim.yanık kokusu geldi burnuma su ısıtıcının uc kısmında bulunan plastik uzvular erimiş.
mailto:/s/u/1d0cc.jpg
Isıtıcıda zarar yok ucundaki plastik uzvu eridi sadece.
sormak istediğim suyun dışında aşırı derecedemi ısınıyor bu alet?
yoksa imalatında bozuklukmu var?
suyun içinde bu ısı kaplumbağaları yakmazmı?
suyun içinde belli bir dereceden sonra kendini kapatıyormu?
bu aleti ve markayı bilen varsa yardımcı olabilirmi.
Şimdiden teşekkürler..

Cvp: Ben ne yaptım:S

Tamamı suyun içinde olmalıydı. Sanırım siz eriyen kısmını dışarıda bıraktınız.

tamamının içerisinde olması gerekiyordu aleti değiştirmeniz gerekiyor

Su ısıtıcıları suyun dışında asla çalıştırılmamalıdır. Su için kaplumbağalara zarar vermez çünkü akvaryumdaki su ile soğur. Bu esnada da suyu ısıtır zaten. Akvaryumun içinde parmağınızla dokunduğunuzda yanmadığını görürsünüz. O koruma başlığı olmadan da çalışır ısıtıcınız ama bir daha dışarıda sakın çalıştırmayın.

Cvp: Su Isıtıcısında Sorun

teşekkür ederim arkadaşlar ama çok fazla sısnmıştı 2 dk içinde elime aldım şimdi elime üfleyerek dolaşıyorum:)

Geçmiş olsun, ısıtıcıyı sıcakken sudan çıkarmayın, temizlik yapacağınız zamanlarda ısıtıcının fişini çektikten sonra soğuyana kadar suda bekletin, yoksa patlar :)

teşekkür ederim geçmiş olsun dileğiniz ve verdiğiniz bilgiler için.Hep suyun içinde çalışır vaziyette kalıcak ve hiç fişi çekmeyeceğim(sadece temizlik sırasında)mailto:/forum/images/s1/11806.jpg

Bir de bu aletlerin zamanla ayarı bozulabiliyor ya da bazen tamamen yanlış oluyor o yüzden 3-4TL ye satılan bir cam termometre alırsanız içiniz rahat olur. :)

derece.jpg

aynen ben en iyisini böyle yapayım çünki çok korkuttu bu alet beni:)

Geri